Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 15 • L 15
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
29C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEKonkursyCzłowiek, ludzie – tematem kolejnego konkursu fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”
20140522_135053
17.07.2017 | 17:56

Człowiek, ludzie – tematem kolejnego konkursu fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”

Na zdjęciu: Postać kobiety.

Fot. Stanisław Gazda

Startuje kolejna XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. Tegorocznym tematem przewodnim konkursu będą ludzie.

W twórczości Leona Wyczółkowskiego tytułowi ludzie to przyjaciele, osoby, które spotykał na swej drodze, ale również te, których nie miał przyjemności poznać osobiście. Artysta zajmował się człowiekiem, jako samodzielnie występującym, ale bezimiennym studium, tworząc typy ludowe, układając postaci w grupy, tworząc sceny rodzajowe. Gdy Wyczółkowski rysował człowieka, ważnym był dla niego tylko człowiek i nic poza nim. Krajobraz ograniczał się do kilku ledwie zaznaczonych linii.

Prace można nadsyłać do 30 listopada 2017 roku. Konkurs jest przeznaczony dla fotografików amatorów. W konkursie brak ograniczeń wiekowych, przy czym uczestnicy będą oceniani w dwóch grupach wiekowych: do 16 lat i powyżej 16 lat. Tematyka zdjęć musi być związana z tytułem konkursu, czyli z twórczością Leona Wyczółkowskiego. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Muzeum.

Komplet materiałów należy przesyłać w terminie do 30 listopada 2017 r. drogą pocztową na adres: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy ul. Gdańska 4, 85-006 Bydgoszcz z dopiskiem: Konkurs.

Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody.

Powiązane treści