Bydgoszcz
17C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 17 • L 17
19C
Wt
22C
Sr
25C
Czw
28C
Pt
25C
Sob
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnaleCzołowe zderzenie. Trzy osoby zostały ranne
WYPADEK, KPP ŚWIECIE
28.09.2017 | 17:58

Czołowe zderzenie. Trzy osoby zostały ranne

Do wypadku doszło podczas wyprzedzania.

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło późnym popołudniem.

Fot. KPP Świecie

W środę w Warlubiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący audi podczas manewru wyprzedzania, przekroczył linię ciągłą i zderzył się czołowo  z jadącym z przeciwka vw transporterem. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Postępowanie prowadzone w tej sprawie wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku.

Do zdarzenia doszło o godzinie 17:50 w Warlubiu (powiat świecki) na drodze krajowej nr 91. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świeckiej komendy ustalili, że 32-letni kierujący audi, mieszkaniec powiatu nakielskiego, wykonując manewr wyprzedzania pod wzniesienie na prostym odcinku drogi, przekroczył linię ciągłą zjeżdżając na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku vw transporterem. Jechał nim 45-letni mieszkaniec powiatu świeckiego wraz z 36-letnim mieszkańcem powiatu storogardzkiego. Wszyscy trzej mężczyźni zostali z obrażeniami ciała przewiezieni do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny, zabezpieczali ślady i ustalili świadków. Za  stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu audi prawo jazdy. Postępowanie prowadzone w tej sprawie wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku.

Powiązane treści