Bydgoszcz
3C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 3 • L 3
7C
Pt
5C
Sob
9C
Nd
11C
Pon
10C
Wt
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleCzworonożny „policjant” odnalazł zaginioną 12-latkę
Czworonożny policjant wytropil zagubioną dziewczynkę_1200x800
17.06.2016 | 12:06

Czworonożny „policjant” odnalazł zaginioną 12-latkę

Dzięki "Henarowi" poszukiwania nie trwały zbyt długo.

Na zdjęciu: Henar i jego pan.

Fot.

„Henar” perfekcyjnie wykonał swoją pracę. To właśnie dzięki niemu szybko została odnaleziona zaginiona 12-latka. Pies wytropił ją 2 km od miejsca zamieszkania. Dziewczynka ukryła się w ambonie myśliwskiej. Cała i zdrowa została przekazana pod opiekę mamy.

Wszystko zaczęło się od powiadomienia koronowskiej policji. Zgłaszającą była matka zaginionej. Kobieta przed godziną 07:00 zadzwoniła do dyżurnego informując go, że zaginęła jej 12-letnia córka. Z zebranych informacji wynikało, że dziewczynka oddaliła się z miejsca zamieszkania pomiędzy godziną 22:30 a 06:30. Do poszukiwań 12-latki zostało zaangażowanych blisko 30 policjantów, w tym funkcjonariusz z psem tropiącym.

Na szczęście poszukiwania trwały w miarę krótko, a to za sprawą czworonożnego „policjanta”. To właśnie policyjny pies podjął trop dziewczynki. „Henar” poprowadził funkcjonariuszy przez 2 km, aż do skraju lasu, gdzie znajdowała się ambona myśliwska. Tam została odnaleziona 12-latka. Dziewczynka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę matki.

Podobne wpisy

Powiązane treści