Bydgoszcz
11C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 11 • L 11
13C
Pt
13C
Sob
11C
Nd
13C
Pon
12C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCzy w Zielonych Arkadach padnie rekord Guinnessa? Potrzeba dużo rąk do pomocy
podciaganie_zielone_arkady

Czy w Zielonych Arkadach padnie rekord Guinnessa? Potrzeba dużo rąk do pomocy (10.09)

W sobotę centrum handlowe w rejonie ronda Kujawskiego zdominuje sport.

Na zdjęciu: Ponad 375 tysięcy podciągnięć jest potrzebnych do ustanowienia nowego rekordu Guinnessa.

Fot. mat. prasowe

375 373 – co to za liczba? To aktualny rekord Guinnessa w liczbie podciągnięć na drążku wykonanych grupowo jednego dnia. W nadchodzącą sobotę będą próbowali poprawić go bydgoszczanie.

Zielone Arkady ponownie zostaną zdominowane przez specjalistów od kalisteniki z bydgoskiej grupy Calisthenics Academy. To pod ich czujnym okiem każdy chętny będzie mógł dołączyć się do bicia tego budzącego respekt rekordu. „Potrzebujemy waszej siły i energii, aby wspólnie osiągnąć zamierzony cel” – zachęcają w specjalnym komunikacie organizatorzy.

Próba złamania rekordu w liczbie podciągnięć będzie wisienką na torcie, ale na sobotę, 10 września zaplanowano więcej atrakcji. Przede wszystkim – liczne pokazy w wykonaniu utalentowanych zawodników bydgoskiej akademii, jak również konkursy z nagrodami. Centrum handlowe przy ulicy Wojska Polskiego będzie także centrum kalisteniki od południa do godziny osiemnastej.

Czym jest kalistenika? To zestaw ćwiczeń takich jak pompki, brzuszki, podciągnięcia czy przysiady, do wykonania których zawodnik wykorzystuje jedynie siłę i wytrzymałość swoich mięśni. – To bardzo widowiskowy sport. Proste z pozoru ćwiczenia w wykonaniu zawodowców zapierają dech w piersiach – mówi Jordan Ogorzelski, współwłaściciel Calisthenics Academy oraz reprezentant Polski w street workout, który zapewnia, że emocji nie zabraknie także podczas sobotniego bicia rekordu Guinnessa.

Powiązane treści