Bydgoszcz
17C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICzy zniknie nazwa Kujawsko-Pomorskie? Badacze proponują: Copernicus Region
Zbigniew Ostrowski
09.12.2015 | 15:25

Czy zniknie nazwa Kujawsko-Pomorskie? Badacze proponują: Copernicus Region

Na zdjęciu: Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Fot. Sebastian Torzewski

Copernicus Region zamiast przetłumaczonej na język angielski nazwy województwa kujawsko-pomorskiego, a w przekazie krajowym – zapis Kujawy + Pomorze – takie propozycje dla regionu złożyli analitycy z Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc, którzy zbadali jego potencjał promocyjny.

Jak ustaliliśmy, podczas konferencji poświęconej marce województwa, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski miał powiedzieć: „Może to coś kontrowersyjnego, ale proszę wierzyć, że w Brukseli przetłumaczona na język angielski nazwa Kujawsko-Pomorskie niewiele mówi. Ale jak powiemy już o regionie urodzin Kopernika, to wiadomo już więcej”. W ten sposób odniósł się do koncepcji zaprezentowanej przez badaczy.

Region miałby zmienić swoją ścieżkę promocyjną nie tylko na gruncie międzynarodowym, ale także w kraju. Zapis „Kujawsko-Pomorskie” miałby być zastąpiony przez „Kujawy + Pomorze”. Zdaniem specjalistów, to symboliczna korekta – zamiast umownego „minusa” ma pojawić się „plus”.

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści