Bydgoszcz
21C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 21 • L 21
19C
Sr
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
15C
Nd
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBlogiCzyżby szły wybory?
nadesłane
04.08.2016 | 10:59

Czyżby szły wybory?

Wysyp rozmaitych obietnic rządzącej Bydgoszczą koalicji PO –SLD i sierot po Palikocie zapowiadać może zbliżające się w nie tak odległej przyszłości samorządowe wybory - pisze Konstanty Dombrowicz

Na zdjęciu:

Fot. nadesłane przez autora wpisu

Wysyp rozmaitych obietnic  rządzącej Bydgoszczą koalicji PO –SLD i  sierot po Palikocie  zapowiadać może zbliżające się w nie tak odległej przyszłości samorządowe wybory. Obietnice  są poważnym argumentem przyjmowanym przez większość mieszkańców jako rzeczywisty plan rozwoju miasta. Naiwność wyborców nie ma granic.

W zasadzie można by było tylko przyklasnąć  Gminnemu Planowi  Rewitalizacji , gdyby nie to – że to plan raczej mało realny niestety. Oparty na założeniu , że skapnie nam 12,5 mln euro czyli szumnie zapowiadane w mediach 50 mln złotych. Skapnie… jak Bydgoszcz wygra ogłaszane konkursy. Jeśli je wygra. Niby konkursy na unijne pieniądze są … apolityczne. Niby. Któż z przydzielających środki nie zauważy jednak antyrządowej postawy prezydenta Bruskiego, jego wspierania KOD-u  czy powołania na zastępcę byłej (w rządzie PO) minister infrastruktury. No kto się wychyli i da opozycyjnemu miastu pieniądze?

Nastała też moda na nieustające społeczne konsultacje – a to w sprawie obywatelskiego budżetu, a to w sprawie budowy mostu , a to teraz konsultowany ma być ów Plan Rewitalizacji. To takie najprostsze z możliwych udawanie, że coś się dzieje , że oto pytamy mieszkańców czego chcą, a jednocześnie sposób na odsuwanie od rządzących od odpowiedzialności za decyzje. Zawsze można powiedzieć w przypadku nieudanych realizacji… tak przecież chcieli mieszkańcy.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści