Bydgoszcz
-7C
Lekkie opady śniegu
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -7 • L -7
-10C
Pon
-6C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaDarmowa nauka chodzenia po taśmie
Mattooed man walking on the slackline in the park
06.02.2016 | 15:57

Darmowa nauka chodzenia po taśmie

Daj się wkręcić w slackline!

Na zdjęciu: Chodzenie po taśmie to coraz popularniejsza zajawka.

Fot. www.flickr.com / fot. FullofTravel

Slackline to dyscyplina polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie zawieszonej nad ziemią. To właśnie w Bydgoszczy organizowane są Mistrzostwa Świata w Przechodzi przez Rzekę. 

W tym roku odbędzie się już 3 edycja tej imprezy, która przyciąga do naszego miasta ludzi z wielu zagranicznych państw. W dwóch poprzednich wydaniach tej imprezy zwyciężył reprezentant Czech Danny Mensik. Jednak w tym roku być może nie uda mu się obronić tytułu. Osoby, które chcą wziąć udział w mistrzostwach już przygotowują się do tego wydarzenia. Co więcej, na swoje treningi zapraszają także mieszkańców Bydgoszczy.

Przybyłe osoby nie patrzą bezczynnie na poczynania innych, lecz sami próbują swoich sił w tej dyscyplinie. Na spotkania zapraszani są wszyscy chętni. Tym, którzy nigdy nie chodzili po taśmie pomagają bardziej doświadczone osoby i wprowadzają ich w slackline.

Otwarte treningi odbywają się w każdy czwartek o godz. 21:15 w hali sportowej Artego Arena. Udział w nich, czyli Bydgoskich Slack Czwartkach. jest bezpłatny. Ponadto organizatorzy zapewniają niezbędny sprzęt. Uczestnicy muszą jedynie zabrać ze sobą wygodny strój oraz sportowe obuwie, a przede wszystkim pozytywną energię.

Powiązane treści