Bydgoszcz
18C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 18 • L 18
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
32C
Wt
29C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaInowrocławKomunikacjaDarmowe parkowanie w Inowrocławiu
Parking, znak - ED
07.01.2016 | 20:38

Darmowe parkowanie w Inowrocławiu

Na zdjęciu: Znak informujący o parkingu pojawia się niemal na każdej ulicy.

Fot. Eryk Dominiczak

Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej podjęto decyzje odnośnie zniesienia opłat za parkowanie na sporym odcinku ulicy Solankowej w Inowrocławiu. 

Wniosek o to złożył Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, który zareagował w ten sposób na głosy mieszkańców. Konieczność płacenia za parkowanie była problemem dla rodziców niepełnosprawnych dzieci uczących się w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego przy ul. Solankowej, którzy musieli uiszczać opłaty przy każdym dowożeniu oraz odbieraniu swoich pociech. Wprowadzone zmiany mają być dla nich sporym ułatwieniem.

Decyzja o zniesieniu opłat nie była podjęta jednogłośnie. Za tą propozycją głosowało 12 radnych, 7 było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Uchwała o darmowym parkingu zacznie obowiązywać od 12 stycznia. Warto także pamiętać, że przy ul. Solankowej na odcinku od ul. Staszica do ul. Grodzkiej opłata za parkowanie pobierana jest w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

Powiązane treści