Bydgoszcz
23C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 23 • L 23
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDarmowe zajęcia nauki pływania dla dzieci. Uczestniczyć w nich ma 3,5 tys. uczniów
basen, dziecko
10.10.2016 | 12:56

Darmowe zajęcia nauki pływania dla dzieci. Uczestniczyć w nich ma 3,5 tys. uczniów

Na zdjęciu: W ramach programu z zajęć na basenie mogą skorzystać dzieci szkół podstawowych.

Fot. wolny dostęp

Już po raz kolejny w naszym województwie realizowany jest program „Umiem pływać”. W tegorocznej edycji udział ma wziąć ok. 3,5 tysiąca uczniów, wśród których są przedstawiciele Bydgoszczy i regionu. 

Do programu, którego celem jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez dzieci uczące się w klasach 1-3 szkół podstawowych, zgłosiło się 55 gmin leżących na terenie kujawsko-pomorskiego. Na liście znajduje się m.in. Inowrocław, Koronowo, Kruszwica, Solec Kujawki oraz Bydgoszcz. Z naszego miasta zgłoszonych zostało 12 szkół: SP nr 38,  ZS nr 19,  SP nr 65, SP nr 4 , SP nr 31, SP nr 10, SP nr 56, SP nr 18, SP nr 62 , SP nr 48,   ZS nr 27,  SP nr 66, SP nr 67.

Niektórzy uczniowie już mogą korzystać z bezpłatnych zajęć, a inni zaczną je w drugiej turze programu, rozpoczynającej się w marcu. Zajęcia, realizowane w ramach programu, odbywają się na krytych pływalniach, a prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Na każdego uczestnika przypada 20 godzin lekcyjnych. Nauka pływania odbywa się 1-2 razy w tygodniu w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.

Program pochłonie ok. 1 mln zł. Połowa kwoty to środki samorządu województwa. W poprzednich edycjach akcji uczestniczyło ponad 12 tys. dzieci.

Powiązane treści