Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 2 • L 2
-0C
Pt
-1C
Sob
-2C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDart już po debiucie. Jak się prezentował?
Dart Lublin
29.12.2015 | 20:43

Dart już po debiucie. Jak się prezentował?

We wtorek pociąg Pesy odbył pierwszy kurs z pasażerami.

Na zdjęciu: Dart dojechał do Lublina krótko po 19.

Fot. mat. prasowe

We wtorek pociąg Pesa Dart pokonał trasę z Warszawy do Lublina, odbywając swój premierowy przejazd z pasażerami.

Pojazd wyjechał o godzinie 16:41 z dworca Warszawa Zachodnia, a na dworcu w Lublinie zjawił się o 19:03. Zebrał pozytywne recenzje pierwszych pasażerów, którzy chwalili m.in. komfort jazdy i przestronność.  Od jutra Pesa Dart „Mickiewicz” rozpocznie kursowanie na trasie Warszawa – Białystok.

Przypomnijmy, że pierwszy wyprodukowany w PESA Bydgoszcz SA pociąg przeznaczony do obsługi ruchu dalekobieżnego ma długość 153 metrów i posiada 352 miejsce siedząca. Jest wyposażony m.in. w klimatyzację, nadajniki WiFi, stojaki na rowery, monitoring i przedział barowy. PKP Intercity zakupiło 20 takich składów. Na chwilę obecną przekazano 7 pociągów, pozostałe muszą trafić do przewoźnika do końca roku. Mimo opóźnienia (pierwotny termin minął 14 grudnia), dotacja unijna na nowy tabor ma zostać utrzymana, a Pesa otrzyma zapłatę, gdy wszystkie pociągi przejdą testy.

Powiązane treści