PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
01.10.2016 | 18:25

Derby dla Bydgoszczy! Chemik pokonał Elanę

Bydgoszczanie sprawili niespodziankę, pokonując lidera rozgrywek.

Na zdjęciu: Radość piłkarzy Chemika po zdobyciu drugiej bramki.

W meczu 9. kolejki III ligi Chemik Bydgoszcz pokonał na wyjeździe lidera rozgrywek, Elanę Toruń 2:0. Bramki dla bydgoszczan zdobyli Robert Kawałek i Patryk Nowak. Dzięki temu zwycięstwu chemicy zachowali komplet wygranych na wyjeździe i zbliżyli się do czołówki drużyn.

Przed meczem w roli zdecydowanego faworyta stawiana była toruńska Elana. Gospodarze legitymowali się serią pięciu kolejnych ligowych zwycięstw, w których zaaplikowali rywalom aż 18 bramek. Bydgoszczanie od pierwszego gwizdka zasygnalizowali jednak, że nie będzie to łatwa przeprawa dla lidera. Efektem dobrej gry podopiecznych trenera Piotra Gruszki była składna akcja z 17. minuty zakończona dośrodkowaniem piłki przez Pawła Olszewskiego wprost na głowę Roberta Kawałka, który z bliska pokonał byłego bramkarza Chemika, Bartosza Piotrowskiego. W pierwszej części spotkania w sytuacji sam na sam z Piotrowskim znalazł się jeszcze Maciej Kot, ale uderzył minimalnie obok słupka. Gospodarze stwarzali zagrożenie przede wszystkim po stałych fragmentach gry. Najgroźniej było tuż przed przerwą, gdy z rzutu wolnego uderzał Marcin Trojanowski. Jego strzał w świetnym stylu wybronił jednak Karol Murawski.

Po zmianie stron Elana dążyła do wyrównania, a Chemik odpowiadał groźnymi kontrami. Najlepsze okazje dla gospodarzy zmarnowali Bartosz Maćkiewicz i Jacek Figaszewski. Bliski podwyższenia prowadzenia Chemika była z kolei Dawid Janicki, który uderzył niecelnie głową. W 78. minucie akcję przesądzającą o losach meczu przeprowadził duet rezerwowych Chemika. Debiutujący w drużynie Jay Jaskólski obsłużył idealnym podaniem Patryka Nowaka, który z 10 metrów umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry Trojanowski uderzył jeszcze z rzutu wolnego w poprzeczkę bramki chemików, ale wynik nie uległ już zmianie. Tym samym bydgoszczanie wygrali pierwsze derby województwa w tym sezonie. W ostatniej kolejce rundy jesiennej czeka ich jeszcze starcie z Wdą Świecie. Już za tydzień na Glinki przyjedzie natomiast Polonia Środa Wielkopolska. Początek meczu o godzinie 12:00.