-4C
-2C
-5C
-3C
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDerby nie dla Bydgoszczy. Artego po raz drugi przegrało z Energą
Energa Basket Liga Kobiet_ Artego Bydgoszcz - Energa Toruń_ SF
13.01.2019 | 20:36

Derby nie dla Bydgoszczy. Artego po raz drugi przegrało z Energą

To trzecia porażka bydgoskiego zespołu w tym sezonie ligowym.

Na zdjęciu: Toruńskie koszykarki (czarne stroje) zwłaszcza w pierwszej i drugiej kwarcie dochodziły do łatwych pozycji rzutowych i zdobywały punkty po rzutach spod kosza.

Po raz drugi w tym sezonie koszykarki Artego przegrały derbowy pojedynek z Energą Toruń. We własnej hali bydgoszczanki przegrały różnicą sześciu punktów.

Bydgoszczanki za wszelką cenę chciały zrehabilitować się za porażkę z pierwszego meczu tych dwóch zespołów w Toruniu. Wówczas derbowy pojedynek wygrała Energa.

INFORMACJE Z ARTEGO I ASTORII W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Trener Herkt nie mógł w początkowej fazie spotkania skorzystać z Dragany Stanković. Serbka pojawiła się na parkiecie dopiero w połowie drugiej kwarty. Do tego momentu, dominacja zespołu toruńskiego była wyraźna. Torunianki w pierwszej kwarcie aż cztery razy (na sześć oddanych rzutów) trafiły zza linii 6,75 m, a bydgoszczankom nie udała się żadna z sześciu takich prób. Do przerwy było 41:32 dla Energi.

Po przerwie, przewaga torunianek powiększała się. Po punktach zdobytych spod kosza przez Svaryte było 60:42 dla Energi. Bydgoszczanki nie były w stanie zbliżyć się punktowo do drużyny trenera Stefana Svitka. Zryw nastąpił w ostatniej kwarcie i na 1:49 przed końcem spotkania zrobiło się 74:79, ale bydgoskie zawodniczki nie potrafiły tego zrywu wykorzystać. Ostatecznie przegrały 77:83 i doznały trzeciej porażki w tym sezonie ligowym.

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – 14. KOLEJKA – 13.01.2019 R.
ARTEGO BYDGOSZCZ – ENERGA TORUŃ 77:83 (14:23, 17:19, 18:27, 25:10)

ARTEGO: Morrison 19 (7 zb.), Szott-Hejmej 14 (2×3), McBride 10 (1×3), Hornbuckle 6, Międzik 3 (1×3) – Radocaj 15 (3×3, 5 as.), Poboży 6, Stanković 4.

ENERGA: Kunek 21 (3×3), Svaryte 17 (1×3, 5 as.), Fields 15 (2×3, 5 zb.), Trzeciak 8 (2×3), Begić 4 (5 zb., 5 str.) – Tłumak 6 (2×3), Diawakana 6, Stankiewicz 3 (1×3), Skobel 3.

Sędziowali: Janusz Calik, Dariusz Lenczowski, Tomasz Trojanowski.
Komisarz EBLK: Wojciech Imiołek.
Widzów: 1340.