Bydgoszcz
19C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 19 • L 19
17C
Pt
20C
Sob
20C
Nd
19C
Pon
19C
Wt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDla bydgoszczan: „Zdrowie pod kontrolą” – akcja prozdrowotna studentów medycyny
SAMSUNG CAMERA PICTURES
28.03.2017 | 09:54

Dla bydgoszczan: „Zdrowie pod kontrolą” – akcja prozdrowotna studentów medycyny

Na zdjęciu: Podczas ubiegłorocznej akcji.

Fot. Nadesłane.

Studenci z oddziału Bydgoszcz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland,  zapraszają mieszkańców Bydgoszczy oraz województwa kujawsko-pomorskiego na kolejną edycję wyjątkowej akcji profilaktyki prozdrowotnej “Zdrowie pod Kontrolą”, która odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2017r. w CH Zielone Arkady ul. Wojska Polskiego 1 w godzinach 11:00-18:00.

„Zdrowie pod Kontrolą” jest wydarzeniem organizowanym dwa razy do roku, w 13 największych miastach Polski przez IFMSA-Poland, w trakcie którego młodzi adepci medycyny wykonują bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego, przygodnego stężenia glukozy we krwi, stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Będzie również możliwość wykonania badania EKG. Nie zabraknie porad dotyczących prawidłowego odżywiania, wykonywania samobadania piersi i jąder, a także udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo przez cały czas trwania akcji będzie możliwa rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Dodatkową atrakcją imprezy będą zabawy dla najmłodszych pod postacią “Szpitala Pluszowego Misia” – dzieci będą miały okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków.

Powiązane treści