Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 4 • L 4
8C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
8C
Pon
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDla bydgoszczan: „Zdrowie pod kontrolą” – akcja prozdrowotna studentów medycyny
SAMSUNG CAMERA PICTURES
28.03.2017 | 09:54

Dla bydgoszczan: „Zdrowie pod kontrolą” – akcja prozdrowotna studentów medycyny

Darmowa akcja profilaktyczna już 1-2 kwietnia.

Na zdjęciu: Podczas ubiegłorocznej akcji.

Fot. Nadesłane.

Studenci z oddziału Bydgoszcz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland,  zapraszają mieszkańców Bydgoszczy oraz województwa kujawsko-pomorskiego na kolejną edycję wyjątkowej akcji profilaktyki prozdrowotnej “Zdrowie pod Kontrolą”, która odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2017r. w CH Zielone Arkady ul. Wojska Polskiego 1 w godzinach 11:00-18:00.

„Zdrowie pod Kontrolą” jest wydarzeniem organizowanym dwa razy do roku, w 13 największych miastach Polski przez IFMSA-Poland, w trakcie którego młodzi adepci medycyny wykonują bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego, przygodnego stężenia glukozy we krwi, stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Będzie również możliwość wykonania badania EKG. Nie zabraknie porad dotyczących prawidłowego odżywiania, wykonywania samobadania piersi i jąder, a także udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo przez cały czas trwania akcji będzie możliwa rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Dodatkową atrakcją imprezy będą zabawy dla najmłodszych pod postacią “Szpitala Pluszowego Misia” – dzieci będą miały okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków.

Powiązane treści