Bydgoszcz
3C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 3 • L 3
5C
Nd
8C
Pon
9C
Wt
14C
Sr
14C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEPoradyDługie weekendy w 2016 roku. Kiedy warto wziąć wolne?
kalendarz kartka
29.12.2015 | 10:30

Długie weekendy w 2016 roku. Kiedy warto wziąć wolne?

Sprawdź, w jakie dni tygodnia wypadają święta wolne od pracy.

Na zdjęciu: Warto już teraz spojrzeć w kalendarz na przyszły rok.

Fot. wolny dostęp

Nowy rok rozpocznie się za kilka dni, lecz już teraz warto sprawdzić, w jakie dni tygodnia przypadają święta wolne od pracy w 2016 roku. Tu czeka na nas niespodzianka – całkiem sporo poniedziałków i piątków.

Pierwszy długi weekend czeka na nas już na samym początku roku. 1 stycznia wypada w piątek, więc mamy potem dwa wolne dni na odpoczynek po sylwestrowej zabawie. Podobnie, również w piątek, będzie obchodzony 11 listopada. Natomiast w poniedziałek przypada 15 sierpnia, czyli uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Weekend trwający cztery dni mogą mieć osoby, które wezmą jednodniowy urlop w odpowiednim terminie. W 2016 roku będzie kilka dni, które szczególnie warto wykorzystać w ten sposób. Są to:

  • 2 maja – poniedziałek pomiędzy 1 a 3 maja,
  • 27 maja – piątek po Bożym Ciele,
  • 31 października – poniedziałek przed 1 listopada.

Najmniej wolnego będziemy mieć podczas Świąt Bożego Narodzenia, gdyż zaczynają się one w weekend. 24 grudnia to sobota, a więc we wtorek (27 grudnia) większość z nas będzie musiała ponownie wrócić do pracy.

W tym roku Zielone Świątki odbędą się 15 maja, czyli w niedzielę. Święto Trzech Króli, obchodzone 6 stycznia, wypada w środę. Wielkanoc będzie 27 marca, a Poniedziałek Wielkanocny – 28 marca.

Powiązane treści