Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H -1 • L -1
-1C
Pon
-5C
Wt
-2C
Sr
-3C
Czw
-2C
Pt
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDni Historyka na UKW
Kazimierz Wielki
12.04.2016 | 18:48

Dni Historyka na UKW

XXI edycja Dni Historyka zapowiada się niezwykle ciekawie...

Na zdjęciu: Pomnik Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Fot. Stanisław Gazda

Jutro na UKW odbędą się obchody 21 edycji Dni Historyka. Gośćmi specjalnymi będą Koronowska Komandoria Templariuszy oraz Fundacja „Zamek Bydgoski”.

W programie prezentacja ubiorów, uzbrojenia i sprzętu obozowego z XIII-XV wieku a o godzinie 14.00 ogłoszeni zostaną zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach oraz konkursu fotograficznego „Dziedzictwo kulturowe regionu kujawsko-pomorskiego”.

PROGRAM XXI DNI HISTORYKA 13.04.2016 r., Aula im. prof. K. Buczka Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych ul. ks. J. Poniatowskiego 12:

11:00 – wykład dra Radosława Koteckiego „Kościół wobec wojny w wiekach średnich”

11:30 – prezentacja Koronowskiej Komandorii Templariuszy oraz Fundacji „Zamek Bydgoski” z możliwością obejrzenia i przymierzenia strojów historycznych, zapoznania się z uzbrojeniem i sprzętem obozowym.

14:00 – uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach oraz konkursu fotograficznego „Dziedzictwo kulturowe regionu kujawsko-pomorskiego”, połączona z wykładem prof. Jerzego Rajmana z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na temat świętych w życiu króla Kazimierza Wielkiego.

 

Powiązane treści