Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDni Historyka na UKW
Kazimierz Wielki
12.04.2016 | 18:48

Dni Historyka na UKW

Na zdjęciu: Pomnik Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Fot. Stanisław Gazda

Jutro na UKW odbędą się obchody 21 edycji Dni Historyka. Gośćmi specjalnymi będą Koronowska Komandoria Templariuszy oraz Fundacja „Zamek Bydgoski”.

W programie prezentacja ubiorów, uzbrojenia i sprzętu obozowego z XIII-XV wieku a o godzinie 14.00 ogłoszeni zostaną zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach oraz konkursu fotograficznego „Dziedzictwo kulturowe regionu kujawsko-pomorskiego”.

PROGRAM XXI DNI HISTORYKA 13.04.2016 r., Aula im. prof. K. Buczka Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych ul. ks. J. Poniatowskiego 12:

11:00 – wykład dra Radosława Koteckiego „Kościół wobec wojny w wiekach średnich”

11:30 – prezentacja Koronowskiej Komandorii Templariuszy oraz Fundacji „Zamek Bydgoski” z możliwością obejrzenia i przymierzenia strojów historycznych, zapoznania się z uzbrojeniem i sprzętem obozowym.

14:00 – uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach oraz konkursu fotograficznego „Dziedzictwo kulturowe regionu kujawsko-pomorskiego”, połączona z wykładem prof. Jerzego Rajmana z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na temat świętych w życiu króla Kazimierza Wielkiego.

 

Powiązane treści