Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 11 • L 11
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
15C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDobre wieści z ratusza. Będą dodatkowe pieniądze na integracyjne place zabaw
plac_zabaw
27.12.2016 | 21:04

Dobre wieści z ratusza. Będą dodatkowe pieniądze na integracyjne place zabaw

Na zdjęciu: Bydgoskie place zabaw mają być przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Fot. archiwum

200 tysięcy złotych – taka kwota trafi w przyszłym roku na doposażenie placu zabaw na Wyspie Młyńskiej o urządzenia dedykowane dzieciom niepełnosprawnym. Autopoprawkę prezydenta Rafała Bruskiego będą w środę musieli przegłosować bydgoscy radni.

CZYTAJ TAKŻE: Walka o integracyjny plac zabaw trwa nadal. Jest list i jest projekt

Decyzja włodarza Bydgoszczy jest konsekwencją inicjatywy, z którą latem wyszedł szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w regionie, a zarazem radny Ireneusz Nitkiewicz. Wówczas zgłosił on do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego projekt zakładający dostawienie właśnie na Wyspie Młyńskiej urządzeń, dzięki którym czas na placu zabaw mogłyby spędzać również dzieci dotknięte różnym stopniem niepełnosprawności. Przepadł on jednak w głosowaniu, które odbyło się jesienią.

Mimo to, znalazł on uznanie w oczach prezydenta Bruskiego, który już w lipcu zapowiedział, że każdy nowo projektowany plac zabaw w mieście będzie posiadał przynajmniej jedno urządzenie dla niepełnosprawnych. Kolejny ruch prezydent wykonał w odpowiedzi na list, który wraz z dwoma tysiącami podpisów przekazali mu na początku miesiąca: wspomniany Nitkiewicz oraz Agnieszka Lukowska, mama niepełnosprawnej Zuzi. W ubiegłym tygodniu Bruski zapowiedział, że 200 tys. zł w przyszłorocznym budżecie zostanie przekazane na rzecz doposażenia placu na Wyspie Młyńskiej, i to właśnie o specjalistyczne elementy dedykowane dzieciom niepełnosprawnym.

To niejedyny ślad w budżecie miasta, który świadczy o dostrzeżeniu problemu przez bydgoski samorząd. 1,3 miliona złotych z kasy miasta ma trafić bowiem do Myślęcinka, którego jednym z głównych zadań w 2017 roku ma być budowa integracyjnego placu zabaw.

Powiązane treści