Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 0 • L 0
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDobre wieści ze szpitala. Gollob odzyskał czucie głębokie w nogach
Tomasz Gollob - ST
19.05.2017 | 10:24

Dobre wieści ze szpitala. Gollob odzyskał czucie głębokie w nogach

Mistrz ma szansę na powrót do pełnej sprawności.

Na zdjęciu: Tomasz Gollob odzyskał czucie głębokie w nogach.

Fot. ST

Dobre wieści dotarły ze Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy, gdzie przebywa Tomasz Gollob. Były żużlowiec odzyskał czucie głębokie w nogach.

Odzyskanie czucia głębokiego oznacza, że Gollob jest świadomy ułożenia nóg w pozycji leżącej i orientuje się, za którą z kończyn jest dotykany podczas ćwiczeń. – Powrót czucia głębokiego daje cień nadziei na powrót pełnego czucia w nogach – tłumaczy w rozmowie z Przeglądem Sportowym prof. Marek Harat, który zajmuje się byłym mistrzem świata.

W najbliższych dniach Gollob ma zostać przeniesiony z oddziału neurochirurgii na oddział rehabilitacji. Jak informuje prof. Harat, ustąpiły już powikłania po obiciu płuc i zbiciu mięśnia sercowego.

46-latek miał wypadek 23 kwietnia na torze motocrossowym w Chełmnie. Doszło do m.in. złamania kręgu siódmego na odcinku piersiowym kręgosłupa, przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem i poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego. Po przetransportowaniu do bydgoskiego szpitala Gollob został z powodu zbicia płuc i serca wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Odzyskał przytomność po kilkudziesięciu godzinach.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail