Bydgoszcz
16C
Burze
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 16
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDofinansowanie na usunięcie azbestu
dach
18.11.2015 | 14:00

Dofinansowanie na usunięcie azbestu

Na zdjęciu: Azbest wciąż znajduje się na dachach wielu domów.

Fot. wolny dostęp

Od pewnego czasu urzędy oraz różne organizacje namawiają do pozbycia się wyrobów zawierających azbest. Jednak takie działania wymagają sporego nakładu finansowego. Teraz mieszkańcy gminy Koronowo mogą pozbyć się rzeczy zawierających tę szkodliwą substancją nawet za darmo.

O dofinansowanie może ubiegać się każda osoba posiadająca zdolność prawną i będącą właścicielem obiektu, na którym znajdują się elementy zawierającą ten niebezpieczny surowiec. Maksymalna suma dotacji dla jednego podmiotu wynosi 30 000 zł. Pieniądze można uzyskać na koszty niezbędne do osiągnięcia efektu ekologicznego, czyli na demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie lub zabezpieczenie odpadów zawierających azbest. Każdy może otrzymać do 100% dofinansowania ww kosztów, ale nie więcej niż 1 000 zł za 1 Mg unieszkodliwionych lub zabezpieczonych odpadów zawierających azbest.

Pieniądze na te działania mają być pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Wniosek o dofinansowania na demontaż, transport i unieszkodliwienie lub zabezpieczenie odpadów zawierających azbest zgłoszą władze gminy Koronowo.

Lista dokumentów niezbędnych do zakwalifikowania się do udziału w programie oraz pozostałe informacje, znajdują się na stronie internetowej gminy. Dokumenty można składać do 22 stycznia 2016 roku w urzędzie miejskim.

Powiązane treści