Bydgoszcz
13C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 13 • L 13
13C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDojazd do Fordonu z utrudnieniami. Do Bydgoszczy wkracza duża inwestycja [MAPA]
przejazd Inwalidów
17.01.2017 | 16:43

Dojazd do Fordonu z utrudnieniami. Do Bydgoszczy wkracza duża inwestycja [MAPA]

Na zdjęciu: Przejazd kolejowy na ulicy Inwalidów będzie zamknięty przez tydzień.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Pod koniec stycznia przez kilka dni kierowcy nie będą mogli korzystać z przejazdu kolejowego zlokalizowanego przy stacji Bydgoszcz Bielawy. Wszystko z uwagi na prace remontowe na linii kolejowej nr 201.

CZYTAJ TAKŻE: Rok tramwaju do Fordonu. Jaki był i co nas czeka?

Od 24 do 31 stycznia spółka Trakcja PRKiI będzie prowadziła na odcinku między stacjami Bydgoszcz Wschód a Bydgoszcz Leśna prace związane z modernizacją torowiska kolejowego. – W związku z tym, jak nas poinformowano, konieczne będzie zamknięcie na kilka dni przejazdu kolejowego umożliwiającego dojazd do ulicy Inwalidów i dalej – do Fordonu – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Przez kilka dni osoby jeżdżące do i z Fordonu będą musiały korzystać z objazdów. W kierunku największej bydgoskiej dzielnicy ulicami: Kamienną, Fordońską i dalej wiaduktami Warszawskimi w kierunku Fordonu bądź – opcjonalnie – Pod Wiaduktem, Konduktorską i Inwalidów. Od strony Fordonu dojazd będzie możliwy ulicą Akademicką, Lewińskiego i Inwalidów w kierunku ul. Fordońskiej.

Prace na bydgoskich torach mają związek z remontem linii kolejowej nr 201 na odcinku od Nowej Wsi Wielkiej do Maksymilianowa. O inwestycji wartej aż 100 milionów złotych pisaliśmy szerzej [TUTAJ].

OBJAZD DO FORDONU MIĘDZY 24 A 31 STYCZNIA

Powiązane treści