Bydgoszcz
9C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h S
H 9 • L 9
22C
Pon
27C
Wt
24C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDołącz do programu „Paczka Seniorów”
woman-453014_1280
04.02.2016 | 15:44

Dołącz do programu „Paczka Seniorów”

Organizatorzy szukają wolontariuszy, którzy będa tworzyć zespół realizujący projekt w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Starsi ludzie często czują się samotni.

Fot. wolny dostęp

Osoby powyżej 60 roku życia nie powinny żyć w poczuciu osamotnienia. Pomoc w przełamywaniu barier wykluczenia społecznego i ograniczeń podeszłego wieku to główny cel ogólnopolskiego projektu „Paczka Seniorów”. Będzie on realizowany także w Bydgoszczy.

Takie działanie ma być odpowiedzią na potrzeby starszych osób, które ukończyły już 60 lat. Tacy ludzie często czują się niepotrzebni, zapomniani lub niedopasowani do świata. Odczucie osamotnienia często towarzyszy im nawet wtedy, gdy nie prowadzą samotnego życia. Ich problemy mogą być związane z zaburzonymi relacjami rodzinnymi. Seniorzy często potrzebują pomocy w aktywizacji życia we wspólnocie z innymi.

Zajmą się tym wolontariusze ze Stowarzyszenia WIOSNA, którzy wezmą udział w omawianym projekcie. Ich zadaniem będzie indywidualne spotykanie się z seniorami dostosowane do potrzeb i zainteresowań starszych ludzi. Twórcy projektu zakładają również, że seniorzy będą inspirować siebie nawzajem podczas sąsiedzkich spotkań w najbliższej społeczności osób starszych.

Udział w projekcie już biorą funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz Wyżyny. Współpracują oni ze Stowarzyszeniem WIOSNA, które zainicjowało stworzenie projektu „Paczka Seniorów”.

Szczegółowych informacji o akcji udzielają funkcjonariusze, którzy biorą w niej udział. Spotkać ich można w budynku przy ul. Ogrody 19a w Bydgoszczy. Można również skontaktować się z nimi telefonicznie:
st. asp. Iwona Świetlik – tel. 52 588 15 69
sierż. szt. Grzegorz Krzyżanowski – kom 535 861 870

Powiązane treści