Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 22 • L 22
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDołącz do programu „Paczka Seniorów”
woman-453014_1280
04.02.2016 | 15:44

Dołącz do programu „Paczka Seniorów”

Na zdjęciu: Starsi ludzie często czują się samotni.

Fot. wolny dostęp

Osoby powyżej 60 roku życia nie powinny żyć w poczuciu osamotnienia. Pomoc w przełamywaniu barier wykluczenia społecznego i ograniczeń podeszłego wieku to główny cel ogólnopolskiego projektu „Paczka Seniorów”. Będzie on realizowany także w Bydgoszczy.

Takie działanie ma być odpowiedzią na potrzeby starszych osób, które ukończyły już 60 lat. Tacy ludzie często czują się niepotrzebni, zapomniani lub niedopasowani do świata. Odczucie osamotnienia często towarzyszy im nawet wtedy, gdy nie prowadzą samotnego życia. Ich problemy mogą być związane z zaburzonymi relacjami rodzinnymi. Seniorzy często potrzebują pomocy w aktywizacji życia we wspólnocie z innymi.

Zajmą się tym wolontariusze ze Stowarzyszenia WIOSNA, którzy wezmą udział w omawianym projekcie. Ich zadaniem będzie indywidualne spotykanie się z seniorami dostosowane do potrzeb i zainteresowań starszych ludzi. Twórcy projektu zakładają również, że seniorzy będą inspirować siebie nawzajem podczas sąsiedzkich spotkań w najbliższej społeczności osób starszych.

Udział w projekcie już biorą funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz Wyżyny. Współpracują oni ze Stowarzyszeniem WIOSNA, które zainicjowało stworzenie projektu „Paczka Seniorów”.

Szczegółowych informacji o akcji udzielają funkcjonariusze, którzy biorą w niej udział. Spotkać ich można w budynku przy ul. Ogrody 19a w Bydgoszczy. Można również skontaktować się z nimi telefonicznie:
st. asp. Iwona Świetlik – tel. 52 588 15 69
sierż. szt. Grzegorz Krzyżanowski – kom 535 861 870

Powiązane treści