Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 0 • L 0
-1C
Sob
-2C
Nd
-7C
Pon
-4C
Wt
-9C
Sr
ZDMiKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Przylesie-Łoskoń Tramwaje z centrum jadą tylko do pętli Przylesie.
Metropolia BydgoskaNA SYGNALEDopalacze na celowniku sanepidu i policji
NARKOTYKI 600 gram 060
05.07.2016 | 14:28

Dopalacze na celowniku sanepidu i policji

W naszym regionie było "czysto"?

Na zdjęciu: Efekt działań wcześniejszych akcji.

Fot. archiwum

W trakcie weekendowej ogólnopolskiej akcji skontrolowano ponad 100 wcześniej wytypowanych punktów handlowych, a także inne pomieszczenia i samochody. Brało w niej udział ponad 800 funkcjonariuszy policji oraz kilkuset celników i pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w tym pracownicy Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych z województwa kujawsko-pomorskiego.

W naszym regionie – jak udało nam się ustalić w rozmowie z Klaudią Nawrą z WSSE w Bydgoszczy – podjęto próby dotarcia do 111 punktów, które teoretycznie mogłyby zajmować się rozprowadzaniem dopalaczy i innych środków psychotropowych. 57 spośród wytypowanych punktów w dniu akcji było zamkniętych. W 54 które zostały skontrolowane, nie stwierdzono obecności w handlu zastępczych środków zakazanych, objętych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podinspektor Monika Chlebicz, rzeczniczka KW Policji potwierdza, iż policjanci, wspólnie z przedstawicielami Inspekcji Handlowej oraz Sanitarnej  przeprowadzili 54 kontrole wytypowanych placówek. Nie ujawniono w nich obecności środków zastępczych. Jednak podczas weekendowych działań, na terenie trzech jednostek: we Włocławku, Solcu Kujawskim i Bydgoszczy (Szwederowo) zabezpieczono narkotyki, a ich posiadaczom postawione zostaną zarzuty o naruszenie ustawy o  przeciwdziałaniu narkomanii. Z kolei w Żninie ujawniono substancję, która jest dopalaczem, za co jej posiadaczowi postawiony zostanie zarzut narażenia osób trzecich na utratę życia lub zdrowia.

W całym kraju udało się zabezpieczyć 5 tysięcy opakowań „środków zastępczych”, tabletki i ponad 4 kg nieznanych substancji, które w ogólnym obrocie określane są jako „dopalacze”. Ujawniono też marihuanę, amfetaminę, mefedron, kilkaset opakowań sterydów oraz duże ilości różnych substancji chemicznych. Zatrzymano łącznie 33 osoby.

 

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail