82% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 13 • L 13
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDramat ostatniej akcji. Astoria przegrywa na inaugurację
Patryk Gospodarek, Astoria Bydgoszcz - ST
23.09.2016 | 23:38

Dramat ostatniej akcji. Astoria przegrywa na inaugurację

Na zdjęciu: Patryk Gospodarek szybko zaskarbił sobie sympatię bydgoskich kibiców.

W meczu 1. kolejki I ligi koszykówki mężczyzn Astoria Bydgoszcz przegrała z Jamalex Polonią 1912 Leszno 76:80. Mimo złego początku spotkania podopieczni Konrada Kaźmierczyka walczyli rywalem do ostatnich sekund spotkania.

Astoria źle rozpoczęła mecz. Co prawda pierwsze punkty sezonu 2016/2017 zdobył Mateusz Bierwagen, ale później zdecydowanie skuteczniejsi byli goście, którzy doprowadzając do prowadzenia 13:3 zmusili Konrada Kaźmierczyka do wzięcia czasu. Sygnał do odrabiania strat dał Patryk Gospodarek – nowy rozgrywający zdobył w ciągu niespełna minuty osiem punktów. Na koniec I kwarty Polonia prowadziła jednak 27:18.

Od II kwarty mecz wyrównał się i Astoria zmniejszyła przewagę rywali do pięciu oczek. Taki stan rzeczy utrzymywał się do samej końcówki przedostatniej części meczu, którą udanie zakończyli bydgoszczanie doprowadzając do wyniku 59:61.

Wypowiedzi po meczu Astoria – Polonia Leszno
Zdjęcia z meczu Astoria – Polonia Leszno

W IV kwarcie gospodarze wyszli nawet na prowadzenie (69:68), ale później lepiej spisywali się przyjezdni. Po stracie Doriana Szyttenholma leszczynianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie, a następnie odskoczyli na siedem punktów. W samej końcówce Astoria mogła jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na 10 sekund przed końcem miała piłkę przy stanie 68:70, jednak Gospodarek poślizgnął się, a Polonia zakończyła spotkanie skuteczną kontrą.

Gospodarek, choć nie udało mu się ostatnia akcja, szybko zaskarbił sobie sympatię bydgoskich kibiców, którzy po zakończeniu spotkania skandowali jego nazwisko. 22-latek był w piątek najlepiej punktującym (23), zbierającym (6) i asystującym (8) zawodnikiem zespołu.

W 2. kolejce Astoria ponownie zagra u siebie. W sobotę o 19 podejmie Legię Warszawa.

1. kolejka I ligi koszykówki mężczyzn
ASTORIA BYDGOSZCZ – JAMALEX POLONIA 1912 LESZNO 76:80 (18:27, 22:18, 17:14, 19:21)

Astoria: Gospodarek 23, Szyttenholm 10, Laydych 7, Stalicki 7, Bierwagen 6 oraz Motel 8, Czyżnielewski 6, Barszczyk 5, Fatz 4, Dąbek 0.