PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
18.10.2015 | 16:22

Dramat Zawiszy. Wraca z Głogowa bez punktów

Bydgoszczanie przegrali w niedzielę 1:3.

Na zdjęciu: Zawisza poniósł drugą porażkę z rzędu.

Drugą z rzędu porażkę ponieśli piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. W niedzielę podopieczni Macieja Bartoszka przegrali z Chrobrym Głogów.

W niedzielę bydgoszczanie zagrali bez zawieszonego za kartki Kamila Drygasa. W dodatku przez większość spotkania musieli sobie radzić bez Mici, który w 35. minucie gry musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W I połowie bydgoszczanie mieli niewielką przewagę, ale na boisku zdecydowanie więcej było walki niż okazji do zdobycia bramki. W zasadzie pierwszą klarowną sytuację przyjezdni stworzyli sobie dopiero w doliczonym czasie gry. Tuż przed przerwą, po jednej z akcji zawiszan, w polu karnym Chrobrego stworzyło się zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Wasyl Panajotow. Bułgar dopadł do piłki tuż przed bramką Sławomira Janickiego i dał swojej drużynie prowadzenie.

Gol do szatni powinien zadziałać pozytywnie na niebiesko-czarnych, ale w niedzielę sytuacja była odwrotna. Krótko po zmianie stron gospodarze przeprowadzili ładną akcję, którą mocnym strzałem pod poprzeczką zakończył Maciej Górski, nie dając szans Damianowi Węglarzowi. W 65. minucie, po stałym fragmencie gry, Michał Ilków-Gołąb, były piłkarz Zawiszy, wyprowadził Chrobrego na prowadzenie, a trzysta sekund później Łukasz Bogusławski ustalił wynik spotkania na 3:1.

Po trzynastu kolejkach Zawisza Bydgoszcz zajmuje szóstą lokatę w tabeli, mając tyle samo punktów co plasujący się oczko wyżej Chrobry. W następną sobotę zespół Macieja Bartoszka zagra na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Do składu wróci zapewne Kamil Drygas, ale zabraknie za to Jakuba Łukowskiego, który w Głogowie ujrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie.

13. kolejka I ligi piłki nożnej
Chrobry Głogów – Zawisza Bydgoszcz 3:1 (0:1)
Maciej Górski 51, Michał Ilków-Gołąb 65, Łukasz Bogusławski 70 – Wasyl Panajotow 45+1

Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb, Byrtek, Bogusławski, Samiec – Sędziak (61′ Hudyma), Gąsior (90′ Hałambiec), Drewniak, Szczepaniak, Kościelniak (82′ Hodowany) – Górski.

Zawisza: Węglarz – Nykiel, Stawarczyk, Wełnick (63′ Nawotczyński), Igumanović – Łukowski (75′ Gajewski), Mica (35′ Smektała), Kona, Panajotow, Patejuk – Lewicki.

żółte kartki: Ilków-Gołąb, Hudyma – Łukowski, Stawarczyk, Patejuk.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)