Bydgoszcz
22C
Burze
83% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 23 • L 20
20C
Nd
22C
Pon
22C
Wt
24C
Sr
26C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDramatyczna interwencja bydgoskich ratowników medycznych. Mierzono do nich z pistoletu
karetka_nowy_szpital_szubin_001_MR
03.11.2018 | 13:51

Dramatyczna interwencja bydgoskich ratowników medycznych. Mierzono do nich z pistoletu

Na zdjęciu: Bydgoscy ratownicy medyczni zostali napdnięci podczas interwencji.

Fot. MR/archiwum

Chwile grozy przeżyli bydgoscy ratownicy medyczni w mieszkaniu pacjenta. W trakcie czynności ratunkowych mierzono do nich z broni.

Jak informuje Krzysztof Wiśniewski z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, w piątek ratownicy zostali sterroryzowani bronią krótką przez świadka będącego na miejscu wezwania. Zdecydowali się na mediację z napastnikiem, co ostatecznie poskutkował odrzuceniem przez niego pistoletu. Sprawca został zatrzymany przez policję. Aspirant Piotr Duziak z zespołu prasowego bydgoskiej komendy potwierdza informacje o zajściu. Wkrótce ma być znanych więcej szczegółów.

 – Ze względu na niezwykle niebezpieczną sytuację i silny stres ratownicy medyczni decyzją dyrekcji WSPR w Bydgoszczy zakończyli tego dnia dyżur oraz zostali poinformowani o możliwości skorzystania z konsultacji psychologicznej. Dyrekcja dołoży wszelkich starań, aby sprawca tego zdarzenia został przykładnie ukarany – informuje Wiśniewski.

W 2017 roku w WSPR odnotowano osiemnaście przypadków naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego. W tym roku do końca października wysłano już dziewiętnaście wniosków o ściganie sprawcy napaści na członka zespołu ratownictwa medycznego. Sprawy tej najczęściej kończą się wyrokami grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności. – Apelujemy o szacunek i respekt dla wszystkich służb ratowniczych – pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej! To dzięki nim żyjemy bezpiecznie w naszym mieście – mówi Wiśniewski.


Powiązane treści