Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 9 • L 9
13C
Wt
12C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleDramatyczne sceny w szpitalu. Mężczyzna wszedł na parapet i groził, że się zabije!
służby_policja, pogotowie, straż - Maciej Rejment
18.06.2018 | 20:31

Dramatyczne sceny w szpitalu. Mężczyzna wszedł na parapet i groził, że się zabije!

Na zdjęciu: Służby ratownicze uratowały mężczyznę przed samobójczym skokiem.

Fot. Maciej Rejment/archiwum

Policjanci zostali powiadomieni o tym, że na parapecie szpitala w Inowrocławiu stoi mężczyzna, który grozi, że chce się zabić. Długa rozmowa i przekonywanie go, by tego zaniechał, pomogły.

Wczoraj (17.06) około godz. 10.30 dyżurny inowrocławskiej policji skierował patrol do szpitala. Powodem interwencji było zgłoszenie, według którego mężczyzna wszedł na parapet pierwszego piętra. Groził, że skoczy i się zabije.

Do będących na miejscu funkcjonariuszy WRD dołączył policjant z Janikowa, który w tym czasie przebywał prywatnie w szpitalu. Policjanci w trójkę zaczęli rozmawiać z desperatem. Nakłaniali go, by wycofał się ze swojego postanowienia. 36-letni mężczyzna nie chciał początkowo współpracować. Momentami wypowiadał się nielogicznie. Cały czas groził skokiem. Balansował ciałem na parapecie. Do czasu przybycia straży pożarnej ze skokochronem, policjanci odwodzili mężczyznę od próby samobójczej.

Po ponad godzinnych negocjacjach z mężczyzną, skoczył on szczęśliwie na skokochron. Nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Niezwłocznie też trafił pod opiekę lekarzy specjalistów.

Powiązane treści