Bydgoszcz
24C
Niebo częściowo zachmurzone
57% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 24 • L 24
18C
Nd
21C
Pon
18C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBlogiDrogowcy ogłosili…
IMG_20161004_104354_1
04.10.2016 | 11:54

Drogowcy ogłosili…

Te wszystkie nowe zapowiedzi są bardzo, bardzo obiecujące - tyle tylko, że to zapowiedzi i obietnice - pisze o działaniach ZDMiKP Konstanty Dombrowicz.

Na zdjęciu: Konstanty Dombrowicz pisze o ostatnich inwestycjach planowanych przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Fot. nadesłane przez autora wpisu.

Przez ostatnie kilka dni w bydgoskiej prasie , w zasadzie pozostała przecież tylko jedna gazeta  w dwóch tytułach zawarta, peany na cześć bydgoskich drogowców. A to owi drogowcy zamawiają nam tramwaje, a to będą budować nowe trasy. Jakiś wicedyrektor Zarządu Dróg  ogłasza, że przed 2010 rokiem były pustki w kasie i budową  dróg się nie zajmowano. Coś z pamięcią chyba u pana dyrektora słabo. No ale czas ucieka, a nie ma jak to się przypodobać władzy obecnej. Te wszystkie nowe zapowiedzi są bardzo, bardzo obiecujące – tyle tylko, że to zapowiedzi i obietnice. Za pieniądze z tegorocznego budżetu też miały być realizowane inwestycje i nagle przełożono je na lata następne. Trzeba więc chłodno oceniać  te piękne deklaracje.

Były też konsultacje  dotyczące udrożnienia  najważniejszych ciągów komunikacyjnych  w mieście. I znowu stara śpiewka , że wielopoziomowe skrzyżowania to rozwiązania za drogie i pewnie takich nie wybiorą w Zarządzie Dróg. Tak, tak budujmy na poziomie zapyziałego powiatu, zresztą w tym kierunku Bydgoszcz bardzo udanie i szybko  zmierza.

A tak na marginesie – Zarząd Dróg nie był i nie jest samodzielnym inwestorem. Zarząd  powinien  realizować plany prezydenta zatwierdzone przez Radę Miasta zgodnie z przydzielonymi w budżecie środkami. Czyżby nastąpiła jakaś zmiana i zarządza  Bydgoszczą „Zarząd Dróg”? To chyba jakaś marketingowa wpadka, prezydenckich  służb pozwalających  na wychwalanie się Zarządu Dróg  rzekomo swoimi inicjatywami. Chyba , że to przygrywka do wymówki na lata następne , kiedy to inwestycje nie będą realizowane . Będzie można ogłosić, że budowy, przebudowy, zakupy  obiecał nie prezydent , a Zarząd Dróg. Winny musi być. I nie może nim być  R.Bruski!

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści