Bydgoszcz
15C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 15 • L 15
16C
Czw
17C
Pt
19C
Sob
21C
Nd
24C
Pon
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDrogowcy ostrzegają: Duże opóźnienia na liniach 56 i 62
Autobus - linia 56, Belma, Wały Jagiellońskie - LG
05.10.2016 | 09:15

Drogowcy ostrzegają: Duże opóźnienia na liniach 56 i 62

Na rondzie Maczka rozpoczęły się prace przy ITS-ie. Spowodowało to dodatkowe utrudnienia na i tak często zakorkowanej ulicy Nakielskiej.

Na zdjęciu: Linia nr 56 kursuje na trasie Belma - Glinki z opcją dojazdu do parku przemysłowego.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

– Na trasie linii nr 56 i 62 występują duże opóźnienia – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Utrudnienia w ciągu ulicy Nakielskiej spotęgowała rozpoczęta właśnie wymiana sterowników Inteligentnych Systemów Transportowych na rondzie Maczka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Utrudnienia na Węźle Zachodnim. Nie ominą też ulicy Grunwaldzkiej

To co prawda moje przypuszczenie, ale zakładam, że część kierowców – widząc wyłączoną sygnalizację świetlną na Węźle Zachodnim, skierowała się trasą alternatywną – ulicą Bronikowskiego do ul. Nakielskiej i dalej w kierunku centrum miasta – mówi nam rzecznik drogowców Krzysztof Kosiedowski. Sytuacja taka może powtarzać się w najbliższych dniach, gdyż prace na rondzie Maczka rozplanowane zostały na trzy dni – mają zakończyć się w piątek.

Sytuacja na ul. Nakielskiej i tak od dawna jest nie do pozazdroszczenia. Jak informowaliśmy kilka dni temu, na profilu „Nakielska do przebudowy” na Facebooku cyklicznie pojawiają się zdjęcia zatorów, jakie tworzą się na głównej arterii Miedzynia. Cierpi na tym także komunikacja miejska, gdyż nie ma drogi alternatywnej ani dla linii nr 56, ani dla linii 62.

Powiązane treści