Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
96% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 6 • L 6
13C
Wt
9C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
10C
Sob
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDrogowcy planują nowe buspasy. Gdzie chcą je zbudować?
Bydgoszcz 3 Maja
19.10.2015 | 11:56

Drogowcy planują nowe buspasy. Gdzie chcą je zbudować?

W nadchodzących latach na terenie Bydgoszczy ma powstać ponad osiem kilometrów buspasów.

Na zdjęciu: Jeden z funkcjonujących w Bydgoszczy buspasów - wytyczony w ciągu ulicy 3 Maja.

Fot. Sebastian Torzewski

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wskazał cztery arterie jako lokalizacje nowych buspasów w Bydgoszczy. Komunikacja publiczna ma funkcjonować sprawniej na terenie Osowej Góry, Śródmieścia oraz Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przewozy Regionalne z nową ofertą cenową w regionie

Drogowcy wytypowali pasy dedykowane autobusom miejskim, taksówkom oraz motocyklistom na ulicy Kolbego i Grunwaldzkiej, na Wałach Jagiellońskich oraz w ciągu ulicy Gdańskiej na wysokości Myślęcinka. W tym ostatnim przypadku powstaną dwa równoległe pasy – zarówno prowadzący do, jak i z leśnego parku. – W każdym przypadku będą to nowe pasy. Na pewno powstanie buspasów nie odbędzie się kosztem pojazdów prywatnych – zapewnia Rafał Grzegorzewski, zastępca dyrektora ZDMiKP ds. transportu.

Budowa nowych pasów na wspomnianych ulicach pozwoli zwiększyć długość buspasów w mieście o ponad osiem kilometrów (z czego ok. 3 km to dwa pasy myślęcińskie). Nie jest jednak znany dokładny harmonogram prac nad nimi. Wyjątkiem jest 3,5-kilometrowy odcinek, który ma powstać wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej (od skrzyżowania z ul. Skośną do zbiegu z ul. Flisacką w kierunku centrum Bydgoszczy). – Będzie realizowany wraz z jej przebudową, którą planujemy w najbliższych dwóch latach – dodaje Grzegorzewski.

Aktualnie buspasami w Bydgoszczy uprawnione pojazdy mogą poruszać się wzdłuż ulic: Wyszyńskiego, 3 Maja, Zdobywców Wału Pomorskiego oraz Jagiellońskiej.

Powiązane treści