Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDrogowcy przepraszają za hałas. „Mamy napięty harmonogram prac”
wiadukt_woj_polskiego_MB_960x640
14.09.2016 | 09:21

Drogowcy przepraszają za hałas. „Mamy napięty harmonogram prac”

Na zdjęciu: Remontowany wiadukt

Fot. Marcin Bratoszewski

Trwa remont wiaduktu na ul. Wojska Polskiego. Prace bywają na tyle głośne, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wystosował przeprosiny.

Obecnie prowadzone jest tzw. palowanie pod nowe podpory oraz rozbudowa przyczółków, które ma potrwać do końca tygodnia. – Przepraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców pobliskich zabudowań za nocne hałasy związane z palowaniem. Prace prowadzone są w późnych godzinach wieczornych ze uwagi na bardzo napięty harmonogram prac i krótki okres realizacji” – czytamy na stronie ZDMiKP. Po zakończeniu palowania na podpory zostanie nasunięty fragment estakady, który pozwoli wytyczyć ciąg pieszo-rowerowy w miejscu starego, wytyczonego za pomocą betonowych wygrodzeń. Równocześnie trwają prace przy wykonaniu stalowej konstrukcji wiaduktu.

Remont ma zakończyć się do końca roku. Koszt prac wyniesie ponad 13 milionów złotych. Miastu udało się połowę środków uzyskać z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Wykonawcą inwestycji jest firma Gotowski, która wygrała przetarg organizowany przez ZDMiKP, a w pokonanym polu pozostawiło firmy: Skanska oraz Strabag. Po zakończeniu robót kierowcy zmierzający w stronę Kapuścisk będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu, a piesi i cykliści zyskają pas przeznaczony tylko dla nich, łączący m.in. drogi dla rowerów wybudowane wzdłuż ul. Wojska Polskiego w latach 2013-2014.

Powiązane treści