Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 20
25C
Nd
23C
Pon
32C
Wt
29C
Sr
32C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDrogowcy wyremontują kolejne fordońskie ulice. Zaczną już w tym tygodniu
Remont ulicy Chodkiewicza - LG (2)
12.07.2016 | 12:09

Drogowcy wyremontują kolejne fordońskie ulice. Zaczną już w tym tygodniu

Na zdjęciu: W tym roku wyremontowano już kilka bydgoskich ulic.

Fot. Leszek Grabowski

Kolejne ulice w Fordonie doczekają się modernizacji. W tym tygodniu rozpoczną się remonty trzech z nich.

Prace na trzech fordońskich ulicach, Kaliskiego, Brzechwy i Skarżyńskiego, rozpoczną się w środę. W pierwszej kolejności planowane są wymiana zniszczonych krawężników i frezowanie starej warstwy nawierzchni. Następnie drogowcy będą układać nowe warstwy oraz regulować wpusty i studzienki.

Remont nie będzie wiązał się z większymi utrudnieniami dla kierowców, gdyż najbardziej uciążliwe prace będą prowadzone w godzinach wieczornych, a ulice nie będą zamykane na czas robót. Inwestycja ma kosztować 3,3 mln zł, a jej zakończenie planowane jest na wrzesień.

W ostatnich miesiącach drogowcy wyremontowali już ulice Nasypową, Korfantego oraz Andersa (na odcinku od Kasztelańskiej do Kleeberga), zaś roboty prowadzone są również na ulicach Swobodnej i Piłsudskiego. Jak wylicza urząd miasta, łącznie na ten cel przeznaczono w tym roku 6,3 mln zł. Kolejne 7,8 mln zł zostanie wydane na rozbudowę sieci drogowej w rejonie osiedla Eskulapa.

Powiązane treści