Bydgoszcz
-7C
Lekkie opady śniegu
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H -7 • L -7
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDrogowcy wyremontują kolejne fordońskie ulice. Zaczną już w tym tygodniu
Remont ulicy Chodkiewicza - LG (2)
12.07.2016 | 12:09

Drogowcy wyremontują kolejne fordońskie ulice. Zaczną już w tym tygodniu

Remont będzie kosztował ponad trzy miliony złotych.

Na zdjęciu: W tym roku wyremontowano już kilka bydgoskich ulic.

Fot. Leszek Grabowski

Kolejne ulice w Fordonie doczekają się modernizacji. W tym tygodniu rozpoczną się remonty trzech z nich.

Prace na trzech fordońskich ulicach, Kaliskiego, Brzechwy i Skarżyńskiego, rozpoczną się w środę. W pierwszej kolejności planowane są wymiana zniszczonych krawężników i frezowanie starej warstwy nawierzchni. Następnie drogowcy będą układać nowe warstwy oraz regulować wpusty i studzienki.

Remont nie będzie wiązał się z większymi utrudnieniami dla kierowców, gdyż najbardziej uciążliwe prace będą prowadzone w godzinach wieczornych, a ulice nie będą zamykane na czas robót. Inwestycja ma kosztować 3,3 mln zł, a jej zakończenie planowane jest na wrzesień.

W ostatnich miesiącach drogowcy wyremontowali już ulice Nasypową, Korfantego oraz Andersa (na odcinku od Kasztelańskiej do Kleeberga), zaś roboty prowadzone są również na ulicach Swobodnej i Piłsudskiego. Jak wylicza urząd miasta, łącznie na ten cel przeznaczono w tym roku 6,3 mln zł. Kolejne 7,8 mln zł zostanie wydane na rozbudowę sieci drogowej w rejonie osiedla Eskulapa.

Powiązane treści