Wiatr: 4km/h W
H 8 • L 8
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDruga przegrana z rzędu. Chemik uległ Warcie Zawiercie [ZDJĘCIA]
Chemik Bydgoszcz
27.10.2018 | 18:54

Druga przegrana z rzędu. Chemik uległ Warcie Zawiercie [ZDJĘCIA]

To druga z rzędu przegrana bydgoskiej drużyny w rozgrywkach PlusLigi.

Na zdjęciu: Łukasz Swodczyk (w ataku) radził sobie z blokiem bydgoszczan (na zdjęciu obija blok Michała Szalachy).

Nie takiego obrotu wydarzeń spodziewali się kibice w Łuczniczce. Siatkarze Chemika nie dość że przegrali z Aluron Virtu Wartą, to jeszcze nie ugrali seta i porażki doznali w bardzo słabym stylu.

Aluron Virtu Warta sezon zaczęła od pojedynków z potentatami ligi. Pokonała Asseco Resovię i uległa Jastrzębskiemu Węglowi (oba mecze we własnej hali i oba zakończyły się po tie-breaku), a w poprzedniej kolejce zawiercianie przegrali na wyjeździe z Onico Warszawa. Bydgoszczanie przystąpili do starcia z Wartą po dwóch trudnych wyjazdach (wygrali 3:1 z Cuprum Lubin i ulegli 0:3 ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle).

WSZYSTKIE INFORMACJE Z CHEMIKA I PAŁACU W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Oba zespoły toczyły niezwykle zaciętą walkę punkt za punkt. Jednak potem błąd w zagrywce popełnił Filipiak, a na kontrach ataki skończyli Malinowski i Waliński, a zagrywki Gawryszewskiego nie przyjął Lipiński i błyskawicznie zrobiło się 10:5 dla Warty. Rywale utrzymywali wyraźną przewagę, a bydgoscy siatkarze mieli kłopoty ze skończeniem pierwszego ataku. Jakby tego mało, kolejne dwa asy serwisowe dołożył Gawryszewski, a przyjezdni wówczas prowadzili już 20:14, a wygraną w pierwszym secie dowieźli do końca.

Podobnie wyglądała druga partia. W niej również zawierciański zespół dominował od początku. Serią znakomitych zagrywek popisywał się Waliński, a w ataku nie do zatrzymania był Malinowski (69% skuteczności po dwóch setach, a dla porównania Bartosz Filipiak miał ledwie 46%).

Od początku trzeciej odsłony trener Bednaruk zdecydował się na wprowadzenie do gry Pawła Gryca w miejsce Bartłomieja Lipińskiego, a na zmianę wchodził także drugi libero Kacper Bobrowski. Pomogło to tylko w początkowej fazie partii (8:8), a następnie znów przewagę wypracowali przyjezdni. Serią kapitalnych zagrywek ponownie popisał się Waliński i rywale odskoczyli na sześć punktów (15:9). Szkoleniowiec bydgoskiego zespołu szybko wykorzystał dwie przerwy, ale na niewiele się to zdało, bowiem zawiercianie przy takiej zaliczce spokojnie mogli kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. Nic dziwnego, że po meczu bydgoskich siatkarzy pożegnały gwizdy publiczności.

PLUSLIGA – SEZON 2018/2019 – FAZA ZASADNICZA – 4. KOLEJKA – 27.10.2018 R.
CHEMIK BYDGOSZCZ – ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE 0:3
 (20:25, 18:25, 13:25)

CHEMIK: Vinhedo 2, Kovacević 7, Szalacha 6, Filipiak 9, Lipiński 4, Morozau 5 oraz A. Kowalski (libero), Bobrowski (libero), Gryc 3, Sieńko.

ALURON VIRTU WARTA: Masny 1, Waliński 17, Gawryszewski 4, Malinowski 15, Semeniuk 11, Swodczyk 8 oraz Koga (libero), Andrzejewski (libero), Dosanjh, Kania 1.

Sędziowali: Maciej Maciejewski, Jarosław Makowski.
Komisarz PlusLigi: Bartłomiej Soroka.
Widzów: 2736.
MVP meczu: Mateusz Malinowski (Aluron Virtu Warta Zawiercie).