Bydgoszcz
16C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 16 • L 16
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesDrzwi otwarte w bydgoskiej spalarni odpadów [ZDJĘCIA]
spalarnia odpadów ProNatura
20.03.2016 | 16:17

Drzwi otwarte w bydgoskiej spalarni odpadów [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Przedstawiciele spółki ProNatura chwalą się, że w drzwiach otwartych wzięły udział całe rodziny.

Fot. mat. prasowe

Spalarnia odpadów otworzyła w sobotę przed bydgoszczanami swoje podwoje. Z okazji obejrzenia jej instalacji skorzystało prawie pięćset osób.

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania naszym zakładem. Zwłaszcza że dzisiaj odwiedziły nas całe rodziny. To znak, że edukacja ekologiczna zaczyna się od najmłodszych lat – przekonuje Dariusz Gręzicki, wiceprezes spółki ProNatura, która jest inwestorem spalarni. Każda grupa, która pojawił się na jej terenie, mogła obejrzeć najważniejsze elementy z udziałem przewodnika. Wśród nich – centralną dyspozytornię, pomieszczenia techniczne, a także specjalny bunkier, w którym składowane są odpady. – Naszym celem było pokazanie, że zastosowane przez nas nowoczesne rozwiązania są w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska – dodaje Gręzicki.

Przypomnijmy, że spalarnia już na etapie budowy budziła spore kontrowersje. Nie tylko z uwagi na wspomniane już aspekty środowiskowe, ale także na domniemane przewymiarowanie – rocznie spalarnia miała unieszkodliwiać (i zamieniać w energię elektryczną i cieplną) około 180 tysięcy ton odpadów. Po 100 dniach, jak poinformowała sama spółka ProNatura, trafiło do niej niemal 50 tys. ton śmieci, z czego zdecydowana większość została już poddana termicznej obróbce.

Oprócz zwiedzania instalacji spalarni, goście mogli wsiąść do nowoczesnej śmieciarki, obejrzeć makiety zakłady, a na najmłodszych czekały animatorki z Family Parku. W budynku administracyjnych spalarni zaprezentowano ponadto wystawę prac przedszkolaków, które powstały w ramach konkursu „Moja Czysta Bydgoszcz”.

Powiązane treści