Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
97% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 8 • L 8
7C
Nd
9C
Pon
13C
Wt
13C
Sr
8C
Czw
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDuże osłabienie Polonii. Szymon Woźniak odchodzi do ekstraligi
Szymon Woźniak Polonia Bydgoszcz
23.10.2015 | 20:05

Duże osłabienie Polonii. Szymon Woźniak odchodzi do ekstraligi

Wychowanek bydgoskiego klubu będzie bronił barw wicemistrzów kraju - Betard Sparty Wrocław.

Na zdjęciu: Szymon Woźniak był silnym punktem Polonii Bydgoszcz od kilku sezonów.

Fot. Stiopa / Wikipedia

Szymon Woźniak nie będzie reprezentował barw bydgoskiej Polonii w sezonie 2016 – poinformował klub na oficjalnym fanpage’u na portalu społecznościowym Facebook. Nowym klubem 22-letniego żużlowca rodem z Tucholi jest Betard Sparta Wrocław.

Woźniak z biało-czerwonymi był związany od początku swojej przygody ze speedwayem. „Zawsze powtarzałem, że jednym z moich sportowych marzeń jest zdobycie tytułu mistrza Polski, startując z Gryfem na piersi. Niestety, wszyscy wiemy, ile nasz klub przeżywał w ostatnim czasie zawirowań, niejasności, niepewności i problemów finansowych” – cytuje młodego zawodnika fanpage. Stąd decyzja o przenosinach do stolicy Dolnego Śląska, gdzie 22-latek podpisał dwuletni kontrakt.

Mimo zmiany przynależności klubowej, Woźniak zapewnia, że będzie trzymał kciuki za odbudowę potencjału sportowego Polonii. „Głęboko wierzę, że nowy właściciel bydgoskiego klubu okaże się światełkiem w tunelu na powrót Polonii do dawnej świetności, na którą ten klub niewątpliwie zasługuje” – przekonuje Woźniak.

W piątek prezydent Rafał Bruski poinformował, że nowym właścicielem większości udziałów ŻKS Polonii Bydgoszcz będzie Władysław Gollob, ojciec Jacka i Tomasza.

 

Powiązane treści