Bydgoszcz
1C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h E
H 1 • L 1
-2C
Sr
-4C
Czw
-5C
Pt
5C
Sob
4C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesDuży sukces bydgoskiej firmy! Dostarczy pociągi za wschodnią granicę
pesa bydgoszcz
21.04.2018 | 12:18

Duży sukces bydgoskiej firmy! Dostarczy pociągi za wschodnią granicę

Bydgoska firma ma dostarczyć sześć pojazdów do 2020 roku.

Na zdjęciu: Na Białoruś trafi 6 sztuk nowych pojazdów spalinowych - 6 członowych 760M.

Fot. wizualizacja Pesa Bydgoszcz

Bydgoska Pesa dostarczy sześć sztuk nowych pojazdów spalinowych – 6-członowych 760M na Białoruś.

Bydgoska firma rozpoczęła realizowanie umowy z Kolejami Białoruskimi, którą podpisano pod koniec 2017 r. i której wartość przekracza 275 milionów złotych. – Nowe składy 760M z Pesy będą pierwszymi sześcioczłonowymi pojazdami spalinowymi, przeznaczonymi dla połączeń międzyregionalnych – mówi Maciej Grześkowiak z Pesy.

Pesa za wschodnią granicę dostarczy sześć takich pojazdów. Pierwsze trzy z nich trafią na Białoruś w połowie przyszłego roku, a trzy kolejne – w pierwszym kwartale 2020 r. – Nowa strategia Pesy zakłada konsekwentne wzmacnianie pozycji na tych rynkach zagranicznych, na których już jesteśmy obecni – dodaje Grześkowiak i przyznaje, że kontrakt z białoruskimi kolejami się doskonale wpisuje w tę strategię.

Po białoruskich torach jeżdżą już pociągi bydgoskiej firmy. W przeszłości trafiło tam sześć sztuk typu 620M i siedem typu 730M.

To nie koniec, bo jak informuje bydgoska firma, trwają dostawy i produkcja kolejnych piętnastu tramwajów dla Kijowa (w stolicy Ukrainy jeździ już teraz 35 sztuk Fokstrotów). Jeszcze w tym roku do Niemiec mają trafić spalinowe pojazdy LINK, które zostaną przeznaczone dla niemieckich kolei (Deutsche Bahn).

Powiązane treści