Bydgoszcz
-6C
Słonecznie
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -6 • L -6
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDwa alarmy bombowe w Bydgoszczy. Co na to policja?
kaufland, bomba - MKamiński
28.07.2016 | 15:00

Dwa alarmy bombowe w Bydgoszczy. Co na to policja?

W ciągu niespełna tygodnia dwa razy sprawdzano zawartość podejrzanych toreb.

Na zdjęciu: Sprawdzanie zawartości torby w pobliżu marketu.

Fot. screen z filmu autorstwa Marcina Kamińskiego.

Dwa alarmy bombowe w ciągu pięciu dni odnotowali policjanci z Bydgoszczy. Zdarzenie te zbiegły się w  czasie z wydarzeniami z Francji i Niemiec.

W ubiegły piątek na dworcu Bydgoszcz Główna w windzie znaleziono podejrzany pakunek. Początkowo zamknięto przejście podziemne, ale następnie zdecydowano o ewakuacji całego obiektu, w którym znajdowało się wówczas ok. 200 osób. Policjantom udało się zidentyfikować właściciela plecaka. Torbę zostawił nieumyślnie.

W środę podobna sytuacja miała miejsce na terenie marketu Kaufland przy ul. Solskiego, gdzie podejrzany pakunek jeden z klientów zobaczył w pobliżu wózków. Na miejscu pojawiła się sekcja antyterrorystyczna. – W torbie znajdowały się rzeczy osobiste, nie było żadnych groźnych środków. Ktoś po prostu musiał zostawić plecak – wyjaśnia podkom. Przemysław Słomski. Do ewakuacji ostatecznie nie doszło.

Alarmy bombowe w Bydgoszczy zbiegły się w czasie z wydarzeniami z Francji czy Niemiec. W ostatnim czasie policjanci dostali nawet polecenie zwracania szczególnej uwagi na tego typu zagrożenia. – Zawsze, jeśli mamy do czynienia z paczką pozostawioną w miejscach, gdzie gromadzi się wiele osób, musimy reagować. Sytuacja z ostatnich dni nie jest jednak nadzwyczajna, bo już wcześniej dochodziło do podobnych i też zabezpieczaliśmy takie przedmioty – uspokaja Słomski.

Ostatnie alarmy bombowe nie były pierwszymi w tym roku w Bydgoszczy. W poprzednich miesiącach policjanci otrzymywali też zgłoszenia z ul. Gdańskiej i z HSW Łuczniczka

Powiązane treści