Bydgoszcz
10C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 10 • L 10
10C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
14C
Czw
11C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDwa miesiące bez windy. Mieszkańcom wieżowca mają pomóc… krzesła
elevator-358249_1280
02.09.2016 | 15:59

Dwa miesiące bez windy. Mieszkańcom wieżowca mają pomóc… krzesła

Modernizacja windy szczególnie utrudnia funkcjonowanie osobom starszym.

Na zdjęciu: Dostanie się na najwyższe piętra po schodach to nie dla każdego jest łatwe zadanie.

Fot. wolny dostęp

Jeszcze przez dwa miesiące, do 31 października, trwać ma remont windy w jednym z wieżowców przy ul. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich. Przeprowadzana modernizacja znacznie utrudnia funkcjonowanie osobom mieszkającym na najwyższych piętrach, a spółdzielnia zarządzająca budynkiem próbuje im pomóc nieco inaczej, niż by tego chcieli. 

Jak podaje portal ESKA INFO Bydgoszcz, przeprowadzana modernizacja bardzo cieszy lokatorów, lecz jednocześnie doprowadza ich do szału. Największe problemy mają osoby starsze mieszkające na najwyższych piętrach.Wejście po schodach jest dla nich sporym wyzwaniem, któremu, ze względu na wiek, a niekiedy i choroby, nie łatwo jest sprostać. W przynoszeniu zakupów pomagać muszą im inni ludzie, a spacer na świeżym powietrzu ogranicza się jedynie do wyjścia na balkon.

Pomóc lokatorom postanowiła zarządzająca wieżowcem Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Na półpiętrach ustawione zostały krzesła. Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie, lecz niezbyt zadowala ono mieszkańców. Lokatorzy budynku uważają, że prace na placu robót powinny trwać dłużej, by modernizacja windy zakończyła się szybciej i umożliwiła starszym osobom bezproblemowe przemieszczanie się na parter. Obecnie prace kończą się o godz. 16:00.

Kierownik osiedla i pełnomocnik zarządu BSM, Anna Sołtys zapewnia, że pracownicy pracują zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem, który zakłada, że jednego dnia roboty trwają do godz. 16:00, a innego dłużej. Ponadto wyjaśnia dlaczego na ogłoszeniach rozwieszonych na drzwiach widnieje tak długi termin przeprowadzania modernizacji. –  Harmonogram robót, który został zaakceptowany przez odpowiednie służby techniczne, przygotowany został zgodnie z technologią w budynkuOceniono, że cykl wymiany starej windy zajmie ok. dwa miesiące. Będziemy jednak maksymalnie skracać ten czas i postaramy się oddać windę do użytku tak szybko, jak to będzie możliwe – mówi Sołtys.

Powiązane treści