Bydgoszcz
3C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 3 • L 3
5C
Czw
6C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDwa nocne pożary w Bydgoszczy. Siedem osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]
pozar_pomorska_80
24.09.2016 | 11:46

Dwa nocne pożary w Bydgoszczy. Siedem osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]

Ogień pojawił się w budynkach przy ulicy Pomorskiej oraz Jagiellońskiej.

Na zdjęciu: Ogień pojawił się w części gospodarczej budynku przy ul. Pomorskiej 80.

Fot. Eryk Dominiczak

Siedem osób wymagających hospitalizacji i ponad dwadzieścia osób ewakuowanych z dwóch budynków – taki jest bilans dwóch pożarów, do których doszło w godzinach wieczornych i nocnych na terenie Bydgoszczy.

ZOBACZ TAKŻE: Ogromny pożar w Bydgoszczy. Chmura dymu widziana z wielu osiedli [ZDJĘCIA]

Pierwszy z pożarów wybuchł po godzinie 22:00 w ceglanym budynku przy ulicy Pomorskiej 80. To częściowo pustostan, ogień pojawił się w jego bocznej, gospodarczej części. Mieszkająca na pierwszym piętrze starsza kobieta została wyprowadzona z mieszkania przez strażaków. Trafiła do szpitala, ale po badaniach opuściła już lecznicę. Obecnie na miejscu zdarzenia trwają policyjne oględziny – mają one dać odpowiedź na pytanie, co było przyczyną pożaru.

Jest ona z kolei prawdopodobnie znana w przypadku drugiego zdarzenia. Po północy kilkunastu strażaków walczyło z ogniem na drugim piętrze kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej 53 w sąsiedztwie galerii Focus Mall i hotelu Campanile. W rezultacie ewakuowane zostały 24 osoby, część z nich udała się do swoich rodzic, innym zorganizowano lokal tymczasowy. Część mieszkań oraz klatki schodowej uległa zniszczeniu. Przyczyną miało by być zwarcie instalacji elektrycznej.

W wyniku pożaru i zadymienia sześć osób mieszkających w budynku przy ul. Jagiellońskiej został przetransportowanych do szpitali.

Powiązane treści