Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaDwa tysiące głosów w sprawie metropolii. „Liczymy na dziesięć razy więcej”
Łukasz Krupa
10.02.2016 | 17:31

Dwa tysiące głosów w sprawie metropolii. „Liczymy na dziesięć razy więcej”

Na zdjęciu: Łukasz Krupa wierzy, że w konsultacjach uda się osiągnąć pięciocyfrowy wynik.

Fot. archiwum

20 000 głosów – na takim pułapie poprzeczkę w ramach konsultacji społecznych nad powołaniem metropolii zawiesił sobie bydgoski ratusz. Urzędnicy od poniedziałku zintensyfikowali działania promujące ankiety w wersji papierowej. Liczą także na dalszy udział mieszkańców w konsultacjach internetowych.

Aktualnie można powiedzieć, że mamy już dwa tysiące głosów, z czego większość oddanych online – mówi nam Łukasz Krupa, pełnomocnik prezydenta ds. metropolii. Konsultacje zbliżają się do półmetka (rozpoczęły się 1 lutego, zakończą – ostatniego dnia bieżącego miesiąca), więc wynik nie jest porywający, ale… – W poniedziałek karty trafiły do kilku punktów, gdzie planujemy zachęcać mieszkańców do oddawania swoich głosów – zaznacza były poseł.

Gdzie można oddać swój głos w sprawie metropolii i dołączyć swoje uwagi? W budynku ratusza przy ulicy Jezuickiej (informacja przy wejściu głównym), w biurach meldunkowych (na ul. Przyrzecze, Okrzei, Emilii Gierczak oraz Boya-Żeleńskiego), punkcie obsługi mieszkańców w Zielonych Arkadach, a także w punkcie wydawania dowodów osobistych na wspomnianej ul. Przyrzecze i obiektach Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ulicy Grudziądzkiej (wejście główne oraz hale obsługi klienta w Wydziale Komunikacji i Wydziale Zdrowia, Świadczeń i Polityki Społecznej). – Do akcji chcemy zaangażować także rady osiedla – kontynuuje Łukasz Krupa.

Wersję online formularza konsultacyjnego można znaleźć na stronie www.bydgoszcz.pl/metropolia. W środę – jako dwunasta gmina – swój akces do Metropolii Bydgoszcz zgłosił z kolei Żnin.

Powiązane treści