Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 10
13C
Czw
13C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
8C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnaleDwa zatrzymania w Świeciu. Mężczyzna został złapany po siedmiu latach
policja-swiecie-wiezienie-kratki-zatrzymanie
01.02.2016 | 12:49

Dwa zatrzymania w Świeciu. Mężczyzna został złapany po siedmiu latach

Świeccy policjanci zatrzymali podejrzanych w dwóch sprawach.

Na zdjęciu: 39-letni mężczyzna został zatrzymany siedem lat po popełnieniu przestępstwa.

Fot. mat. policji

Dwóch mężczyzn zatrzymała w ostatnich dniach policja ze Świecia. Jeden z nich odpowie za przestępstwo sprzed dwóch miesięcy, drugi – za wydarzenie, od którego minęło siedem lat.

Jeden z mężczyzn został zatrzymany za włamania, do których doszło na początku grudnia, gdy dwukrotnie wszedł na teren posesji i zabrał dwie wiertarko-wkrętarki o łącznej wartości 3800 złotych. Po niespełna dwóch miesiącach, 29 stycznia, policjanci zakończyli analizę zgromadzonych materiałów dowodowych i zatrzymali podejrzanego 27-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu 5 lat więzienia. Czyn popełnił jednak w warunkach recydywy, więc kara może być znacznie wyższa.

Znacznie dłużej trwało szukanie mężczyzny, który siedem lat temu dotkliwie pobił ofiarę i ukradł jej telefon komórkowy. Sprawa została umorzona, ale świeccy policjanci konsekwentnie zbierali informacje. Dzięki temu w czwartek mogli zatrzymać podejrzanego mężczyznę. Następnego dnia 39-latek trafił do aresztu i usłyszał zarzut dokonania napadu rabunkowego. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Powiązane treści