Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 16 • L 16
16C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaDwie pomyłki posła Stasińskiego. Przeprasza za #misiewiczów
Michał Stasiński
28.09.2016 | 16:14

Dwie pomyłki posła Stasińskiego. Przeprasza za #misiewiczów

Na zdjęciu: Poseł Nowoczesnej Michał Stasiński.

Fot. Eryk Dominiczak

Tydzień temu poseł Nowoczesnej Michał Stasiński zaprezentował kujawsko-pomorską listę tzw. misiewiczów, czyli osób, które nominacje w spółkach skarbu państwa i innych instytucjach państwowych miałyby zawdzięczać powiązaniom z rządzącym obecnie obozem Prawa i Sprawiedliwości. W środę do naszej redakcji trafiło tymczasem sprostowanie bydgoskiego parlamentarzysty, które prezentujemy poniżej w całości.

CZYTAJ TAKŻE: Kebab, szczególarz i wielopiła, czyli o kujawsko-pomorskich „misiewiczach”

SPROSTOWANIE POSŁA MICHAŁA STASIŃSKIEGO (pisownia oryginalna)

W związku z opublikowaną przez nas listą „#Misiewicze w kujawsko-pomorskim” i umieszczeniu na niej nazwiska Pana Grzegorza Smytrego, dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych w Bydgoszczy, proszę o publikację w trybie przewidzianym przez ustawę – Prawo prasowe, art. 31 pkt 1 poniższego sprostowania:

Nie jest prawdą, że Pan Grzegorz Smytry nie ma kompetencji do pełnienia zajmowanego stanowiska. Posiada on niezbędne doświadczenie i wykształcenie. Podtrzymuję natomiast stwierdzenie, że jego nominacja miała charakter partyjny.

Jednocześnie informuję, że Pan Szymon Durlak wskazany przez nas Dyrektor Agencji Mienia Wojskowego i komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Gołąbki to dwie różne osoby.

W związku z tym chciałbym przeprosić Pana Grzegorza Smytrego i Pana Szymona Durlaka, komendanta Straży Leśnej w Nadleśnictwie Gołąbki, za zaistniałą sytuację i niezawinioną koincydencję zdarzeń.

Michał Stasiński

Powiązane treści