Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 15 • L 15
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
29C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDwie próby samobójcze jednego dnia. I szybkie reakcje policjantów
radiowóz_policja_ED
10.07.2017 | 14:48

Dwie próby samobójcze jednego dnia. I szybkie reakcje policjantów

Na zdjęciu: Policjanci bardzo szybko pojawiali się na miejscach zdarzeń.

Fot. ED / archiwum

W piątkowy wieczór policjanci z Błonia uratowali dwóch mężczyzn, którzy targnęli się na swoje życie. Desperaci zostali przewiezieni do szpitala.

Pierwsza interwencja policjantów nastąpiła około godziny 20:25 i dotyczyła podejrzenia próby samobójczej. – Pilnie skierowany pod wskazany adres patrol w mieszkaniu zastał właścicielkę lokalu, która oświadczyła, że jej syn zaciągnął sobie pasek od spodni na szyi, dusi się nim i nie chce go zdjąć, grożąc, że się zabije. Policjanci szybko weszli do pokoju, w którym mężczyzna się znajdował i ściągnęli mu pasek, udrażniając tym samym drogi oddechowe – informuje st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała 27-latka do szpitala.

Druga interwencja funkcjonariuszy nastąpiła dokładnie godzinę później. Dyżurny komisariatu na Błoniu otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące próby samobójczej. – Natychmiast skierowani na miejsce policjanci, wchodząc do budynku usłyszeli krzyki kobiet, które próbowały podnieść mężczyznę, który powiesił się na sznurku przywiązanym do balustrady na klatce schodowej. Po dobiegnięciu na trzecie piętro jeden z policjantów podniósł mężczyznę w górę, a drugi odciął sznurek. To spowodowało, że 29-latek zaczął kaszleć i następnie sprawnie oddychać – relacjonuje st. asp. Kowalska. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez przybyłą na miejsce załogę pogotowia ratunkowego.

Powiązane treści