Bydgoszcz
-4C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H -4 • L -4
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
1C
Nd
-1C
Pon
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDwie ulice do remontu. Miasto poznało oferty
saperów_remont_karolszymak (5)
11.01.2017 | 10:40

Dwie ulice do remontu. Miasto poznało oferty

Wyremontowane zostaną ulice na Miedzyniu i Osowej Górze.

Na zdjęciu: Prace na ul. Gawroniej i Pijarów mają potrwać dwanaście miesięcy.

Fot. Karol Szymak

W urzędzie miasta otwarte zostały oferty w przetargach na zaprojektowanie i przebudowę ulic Gawroniej i Pijarów. Trwa ocena złożonych propozycji.

Na odcinku ul. Pijarów od Nakielskiej do budynku Zespołu Szkół nr 8 planowane jest ułożenie nawierzchni bitumicznej oraz dobudowanie chodników. Przy skarpie ulica będzie miała charakter pieszojezdni ze zjazdami i dojściami na teren posesji. Oferty w przetargu przedstawiły trzy podmioty, które złożyły oferty na kwoty od 2,5 do 3 mln zł. Obecnie trwa weryfikacja i ocena propozycji.

CZYTAJ TAKŻE: Ulica Saperów nadal rozkopana. „Ten remont to katastrofa”

Na ul. Gawroniej powstanie pieszojezdnia z kostki betonowej. Zainteresowane prowadzeniem prac są cztery firmy, które oczekują od 2,3 do 3,1 mln zł. Remonty obu ulic mają potrwać 12 miesięcy od momentu podpisania umowy i będą objęte ośmioletnią gwarancją, a o wyborze najkorzystniejszej oferty decydują cena, doświadczenia projektanta drogowego i doświadczenia kierownika robót drogowych.

W ubiegłym roku podobne prace rozpoczęły się już na ul. Siedleckiej, Świekatowskiej i Ptasiej. W najbliższych dwóch latach wyremontowane mają być też ulice Osada (od Chłopskiej do Żniwnej), Byszewska, Leszczyna (od Widok w kierunku linii kolejowej), Siedlecka (od Chmielnej do Koronowskiej), Botaniczna, Jeżynowa, Piaski i Sanatoryjna, Kapliczna, Łubinowa, Podleśna i Siewna.

Powiązane treści