Bydgoszcz
1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L 1
-1C
Sob
-3C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
-4C
Sr
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaInowrocławPolitykaDwoje radnych straciło swoje mandaty. Czy oddadzą pobrane pieniądze?
Ratusz_Inowrocław
21.03.2016 | 16:49

Dwoje radnych straciło swoje mandaty. Czy oddadzą pobrane pieniądze?

Lidia Stolarska i Jarosław Kopeć zachowali się niezgodnie z przepisami.

Na zdjęciu: Ratusz w Inowrocławiu

Fot. wikipedia / fot. Darpaw

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz podjął decyzję o wygaszeniu mandatów dwojga członków Rady Miejskiej Inowrocławia: Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia. Przedstawiciel opozycji uważa, że powinni oddać pobrane diety.

Powodem odwołania inowrocławskich radnych było to, że nie złożyli w wymaganym terminie rezygnacji z pełnienia funkcji ławników sądowych. Nie można w tym samym czasie mieć mandatu radnego i ławnika. Jak podaje Express Bydgoski, wojewoda zrobił to, o co zabiegała opozycja.

Przedstawiciel Rady Miejskiej Inowrocławia Marcin Wroński (lider Nowego Inowrocławia) uważa, że odwołani radni powinni oddać pobrane diety. Od początku swojej kadencji otrzymali oni już ponad 45 tysięcy złotych. Lider Nowego Inowrocławia proponuje, żeby przeznaczyli te pieniądze np. na budowę placu zabaw dla dzieci. Według Wrońskiego, takie zachowanie byłoby honorowe.

Powiązane treści