Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 19 • L 19
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaInowrocławPolitykaDwoje radnych straciło swoje mandaty. Czy oddadzą pobrane pieniądze?
Ratusz_Inowrocław
21.03.2016 | 16:49

Dwoje radnych straciło swoje mandaty. Czy oddadzą pobrane pieniądze?

Na zdjęciu: Ratusz w Inowrocławiu

Fot. wikipedia / fot. Darpaw

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz podjął decyzję o wygaszeniu mandatów dwojga członków Rady Miejskiej Inowrocławia: Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia. Przedstawiciel opozycji uważa, że powinni oddać pobrane diety.

Powodem odwołania inowrocławskich radnych było to, że nie złożyli w wymaganym terminie rezygnacji z pełnienia funkcji ławników sądowych. Nie można w tym samym czasie mieć mandatu radnego i ławnika. Jak podaje Express Bydgoski, wojewoda zrobił to, o co zabiegała opozycja.

Przedstawiciel Rady Miejskiej Inowrocławia Marcin Wroński (lider Nowego Inowrocławia) uważa, że odwołani radni powinni oddać pobrane diety. Od początku swojej kadencji otrzymali oni już ponad 45 tysięcy złotych. Lider Nowego Inowrocławia proponuje, żeby przeznaczyli te pieniądze np. na budowę placu zabaw dla dzieci. Według Wrońskiego, takie zachowanie byłoby honorowe.

Powiązane treści