Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaDzień Kota w Zielonych Arkadach. Atrakcje dla małych i dużych
koty_zielonearkady_matpras

Dzień Kota w Zielonych Arkadach. Atrakcje dla małych i dużych (19.02)

Podczas akcji nie zabraknie konkursów dla całych rodzin.

Na zdjęciu: W Zielonych Arkadach będzie można zobaczyć wiele kotów.

Fot. materiały prasowe

W ten piątek obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Dwa dni później, w niedzielę, w Zielonych Arkadach odbędzie się Dzień Kota. 

Zobacz zdjęcia z zeszłorocznego Dnia Kota w Zielonych Arkadach [KLIK]

Atrakcje dla całej rodziny rozpoczną się już o 13:00. Przez pięć godzin klienci galerii będą mogli podziwiać ponad 40 przedstawicieli najpiękniejszych i najbardziej popularnych ras kotów. Atrakcją pokazu będą koty bengalskie: dziko umaszczone i śnieżne, które należą do rodziny dzikiego kota afrykańskiego i kota domowego. – Mają wciąż dużo pierwotnych cech, ale z powodzeniem podbijają serca hodowców – mówią organizatorzy. Inną interesującą grupą kotów zaprezentowanych na wystawie będą koty żyjące wolno w naturze, a w domach hodowane jako rasowe: koty Maine – coon, koty syberyjskie i odmiana barwna tej rasy: Neva Mascarade.

Dzień Kota w Zielonych Arkadach stanowi idealną okazję do porozmawiania z hodowcami i poznania interesujących szczegółów dotyczących konkretnej rasy, zakupienia odpowiedniego pokarmu i akcesoriów, skorzystania z bezpłatnych porad weterynaryjnych.

Podczas niedzielnego spotkania odbędzie się akcja adopcji bezdomnych kotów współorganizowana ze Schroniskiem dla Zwierząt w Bydgoszczy. Prowadzona będzie też zbiórka funduszy na budowę obiektu dla bezdomnych zwierzaków. CZYTAJ WIĘCEJ

Podczas wydarzenia nie zabraknie konkursów. Zwiedzający wystawę będą mogli zagłosować na najpiękniejszego i najmilszego kota, a organizatorzy wybiorą najładniej udekorowaną kocią klatkę. – Dla dzieci zaplanowaliśmy warsztaty plastyczne oraz mnóstwo zabaw i konkursów. W Dniu Kota nie może też zabraknąć kącika z malowaniem kocich buziek – zachęca Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad.

Powiązane treści