Bydgoszcz
13C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 14 • L 11
15C
Wt
16C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
12C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDzień Nauki Medicalia. Na jakie zajęcia są wolne miejsca?
Centrum Symulacji Medycznych_SG (16)
24.11.2018 | 10:32

Dzień Nauki Medicalia. Na jakie zajęcia są wolne miejsca?

Na zdjęciu: Największą popularnością zawsz cieszą się zajęcia w Centrum Symulacji Medycznych.

Fot. Stanisław Gazda

Collegium Medicum w Bydgoszczy organizuje 1 grudnia 2018 r. coroczny Dzień Nauki „Medicalia”. W tym roku wykładowcy i studenci Collegium Medicum przygotowali 23 propozycje zajęć. Już tylko na kilku pozostały wolne miejsca. Zobaczcie na jakich?

„Medicalia” to doskonała okazja, aby przyjrzeć się kulisom medycyny, dziedziny nauki, która fascynuje chyba każdego człowieka. Każdy z nas bowiem chce jak najdłużej cieszyć się zdrowiem swoim i swoich najbliższych, a gdy zaczyna ono szwankować, wzywa na ratunek specjalistów. To właśnie oni – specjaliści z różnych dziedzin wprowadzać będą tego dnia w tajniki medycyny.

Największą popularnością cieszą się zajęcia prowadzone na sali operacyjnej czy w Centrum Symulacji Medycznych. Na te zajęcia już od dawna nie ma miejsc…

Ale można jeszcze zapisać się na udział m.in. warsztatach Zumba-Fitness w godzinach 13:00-14:00, w budynku dydaktyczny Collegium Medicum UMK ul. Jagiellońska 13, budynek „A”, aula A i B. Zajęcia poprowadzą: mgr Marta Pawłowska – instruktor Zumba® Fitness, mgr Roland Wesołowski – instruktor Zumba® Fitness, ZIN™.

Są jeszcze miejsca na zajęcia pn. Opracowanie materiału klinicznego do diagnostyki onkologicznej. Dr hab. Dariusz Grzanka, mgr Paulina Antosik oraz dr Anna Klimaszewska-Wiśniewska – w godzinach 10:00-10:45 ; 11:15-12:00, w kompleksie budynków Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza – budynek diagnostyczny patomorfologii, Katedra i Zakład Patomorfologii Klinicznej, II piętro, ul. M. Curie Skłodowskiej 9 – przybliżą codzienną pracę laboratorium patomorfologicznego oraz lekarza patomorfologa, zwłaszcza pod kątem diagnostyki onkologicznej. Uczestnicy zajęć oprowadzeni zostaną po pracowniach jednostki, gdzie omówione zostaną poszczególne etapy opracowania materiału klinicznego – od momentu jego pobrania aż do oceny histopatologicznej. Ostatni etap zajęć odbędzie się przy mikroskopach, a każdy z uczestników będzie mógł obejrzeć gotowy preparat tkankowy przeznaczony do diagnostyki onkologicznej.

W budynku dydaktycznym Collegium Medicum UMK Katedra Biologii i Biochemii Medycznej, ul. Karłowicza 24, Bydgoszcz, w  godzinach  10:45-11:45 w ramach zajęć nazwanych: „Zobacz jak wygląda Twój pasożyt”, każdy uczestnik warsztatów będzie miał okazję: poznać podstawy diagnostyki chorób układu pokarmowego wywołanych przez pasożyty; odkryć sposób przygotowania preparatów mikroskopowych, obejrzeć pod mikroskopem oraz poznać tajniki różnicowania: przywr, tasiemców, nicieni.

Wolne miejsca są jeszcze na zajęciach: Tajemniczy świat fluorescencji, Wysiłkowe nietrzymanie moczu – częsty problem, o którym warto porozmawiać, Poczuj się jak… SENIOR, Profilaktyka w dyskopatii odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, Badanie składu mieszanin barwników za pomocą chromatografii cienkowarstwowej.

Zapisy do 30 listopada 2018 r. lub do wyczerpania limitu miejsc w godz. 08:00-14:00 tel. 52 585 38 19, e-mail: medicalia@cm.umk.pl.

 


Powiązane treści