Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDzień wolny od pracy. Jak można go spędzić?
Brda1-rzeka-1220x800-JW
15.08.2016 | 08:59

Dzień wolny od pracy. Jak można go spędzić?

Na zdjęciu: Właśnie dzisiaj pływacy zmierzą się z nurtem Brdy.

Fot. JW

Długi weekend wciąż trwa. Co prawda wiele miejsc jest dzisiaj zamkniętych, lecz nie oznacza to, że w Bydgoszczy nic się nie dzieje! Zobaczcie, co można zrobić w ten słoneczny poniedziałek. 

O godz. 11:30 rozpoczną się Ogólnopolskie Zawody Pływackie na Brdzie „Woda Bydgoska”. W trzeciej edycji tego spektakularnego sportowego wydarzenia udział weźmie ponad 500 pływaków z całej Polski. Zawodnicy wystartują na trzech dystansach: 650 m, 1600 m oraz 2800 m. Ich zmagania będzie można podziwiać przez niemal cały dzień. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Ostatnia z nich wystartuje o godz. 17:30. Trasa poprowadzona będzie Brdą i w zależności od dystansu jej początek i koniec wyznaczać będą most Jana Kiepury, śluza miejska, Rybi Rynek lub HSW Łuczniczka. Ponadto na Wyspie Młyńskiej, gdzie pojawią się zwycięzcy poszczególnych kategorii, powstanie pływackie miasteczko, w którym nie zabraknie atrakcji dla młodszych i nieco starszych osób.

Dobra zabawa czeka również na tych, którzy zdecydują się odwiedzić Myślęcinek. Dzisiaj czynne są wszystkie atrakcje dostępne w parku. Do wyboru jest m.in. wycieczka do zoo, wstęp do Parku Rozrywki – Zaginiony Świat, odpoczynek w wakeparku, wizyta w Ogrodzie Botanicznym. Można również zorganizować sobie piknik lub po prostu wybrać się na spacer.

Zobacz też: Jedna z najlepszych plaż miejskich w Polsce znajduje się w Bydgoszczy

Część dzisiejszego dnia można też spędzić w kinie. Do wyboru są nie tylko ogólnopolskie sieciówki takie jak kino Helios, Cinema City, Multikino, ale również Kino Orzeł działające przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. W tym ostatnim miejscu o godz. 18:00 wyświetlony zostanie film „Śmietanka towarzyska”, a o godz. 20:00 dramat „Wróble”.  Na seans filmowy zaprasza również Cafe Kino, gdzie o 19:00 będzie można obejrzeć nominowany od Oscara melodramat „Brooklyn”.

Ponadto przypominamy również, że dzisiaj przypada 96. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 r. tzw. Cudu nad Wisłą. Jest to również Święto Wojska Polskiego. Plan obchodów tego dnia w Bydgoszczy i regionie można zobaczyć TUTAJ. Z okazji tego święta wiele atrakcji przygotowano również w Muzeum Wojsk Lądowych przy ul. Czerkaskiej 2 w Bydgoszczy. Dzisiaj w godz. 10:00-16:00 można m.in. zobaczyć haubicę samobieżną „Goździk”, przymierzyć mundury historyczne, wziąć do ręki broń używaną przez polskich żołnierzy oraz obejrzeć ciężki sprzęt wojskowy znajdujący się na terenie muzeum.

Powiązane treści