Bydgoszcz
16C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 16 • L 16
19C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDziś startują mistrzostwa świata w zapasach. Co trzeba wiedzieć, aby je oglądać?
Madrowska1
21.11.2017 | 09:51

Dziś startują mistrzostwa świata w zapasach. Co trzeba wiedzieć, aby je oglądać?

Na zdjęciu: Katarzyna Mądrowska będzie jedną z polskich nadziei medalowych.

Fot. u23wwc.pl

We wtorek ruszają mistrzostwa świata do lat 23 w zapasach. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas rywalizacji.

Zapasy są walką, w której zawodnicy stosując określone manewry dążą do położenia przeciwnika na łopatki lub uzyskania przewagi punktowej za wykonane akcje techniczne.

Służy temu szeroka gama różnorodnych technik, których skuteczne zastosowanie pozwala odnieść zwycięstwo przez położenie przeciwnika na łopatki lub na punkty, gdy przeciwnik wychodzi z zagrożonych pozycji.

Styl klasyczny różni się od stylu wolnego tym, że nie można wykonywać żadnych akcji i chwytów z udziałem nóg, np. ataków uchwytem czy „haczeń” nóg. Nie wolno również wykonywać rzutów operując nogami.

W zapasach w stylu wolnym i w zapasach kobiet można atakować nogi przeciwnika, jak również można wykonywać techniki nogami. W związku z tym „stójka”, czyli pozycja, od jakiej rozpoczyna się walka, jest bardziej obniżona niż w zapasach w stylu klasycznym.

Wtorkową galę otwarcia imprezy z występem Rafała Brzozowskiego zaplanowano na godz. 17. Od 18 rozegrane zostaną finały w kategoriach 71, 75, 85, 98 kg. Wstęp wolny. Harmonogram mistrzostw świata do lat 23 w zapasach.

Powiązane treści