Bydgoszcz
4C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 4 • L 4
5C
Nd
8C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEMiejsca i lokaleDziś startuje „Chłopskie Jadło”!
Otwarcie Chłopskiego Jadła
09.09.2016 | 08:00

Dziś startuje „Chłopskie Jadło”!

To będzie pierwsza taka restauracja w regionie.

Na zdjęciu: Wkrótce otwarcie...Dziś otwarcie!

Fot. Stanisław Gazda

Na dziś przewidziano otwarcie pierwszej w Bydgoszczy restauracji sieci Chłopskie Jadło.

Na gastronomicznej mapie Bydgoszczy pojawi się nowa restauracja sieci Chłopskie Jadło. To dwunasty w Polsce i  jak na razie pierwszy lokal działający pod tym szyldem w stolicy Pomorza i Kujaw oraz w całym regionie. Restauracja mieści się w samym sercu Bydgoszczy, przy ul. Mostowej, tam gdzie niegdyś była restauracja „Za piecem”…

„Chłopskie Jadło”, to jedna z najbardziej popularnych i najdłużej działających w Polsce sieci restauracji, serwujących dania kuchni polskiej. Pierwsze Chłopskie Jadło powstało w 1995 r. w podkrakowskim Głogoczowie. Jego sukces i rozpoznawalność, błyskawicznie przekroczyły granice Małopolski i dały początek całej sieci.

Kolejne restauracje pod szyldem Chłopskie Jadło powstały w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Bielsku-Białej. W 2006 r. sieć została kupiona przez spółkę giełdową Sfinks Polska S.A, która jest także właścicielem sieci restauracji Sphinx oraz Wook.

Restauracja wchodzi na bydgoski rynek kulinarny z typowym polskim jedzeniem, znanym każdemu: schabowy, pierogi, wątróbka, gołąbki – to tylko skromniutki przykład proponowanych dań. Duży nacisk kładziony będzie na sezonowość wykorzystywanych  w nich produktów oraz na powiązanie kulinarne z naszym regionem.

Dzisiaj restauracja ruszy na zasadzie przetarcia szlaków, dopracowania wszystkich szczegółów do perfekcji. Oficjalne otwarcie nastąpi pod koniec września.

Podobne wpisy

Powiązane treści