Bydgoszcz
17C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDziś Wielki Czwartek
Wielki Czwartek
24.03.2016 | 15:33

Dziś Wielki Czwartek

Na zdjęciu: Dziś kapłani mają swoje święto.

Fot. Stanisław Gazda

Dziś Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia eucharystii, święto kapłanów. O godzinie 10. 00 modlili się  w bydgoskiej katedrze.

Wraz z nimi arcybiskup Jan Romero Pawłowski, który w Watykanie odpowiada za koordynację wszystkich nuncjatur na całym świecie. Obecnych było także ponad dwudziestu kandydatów do kapłaństwa lub posługi brata zakonnego – to uczestnicy europejskiego spotkania seminarzystów Zgromadzenia Ducha Świętego z takich krajów, jak: Angola, Etiopia, Francja, Ghana, Gwinea Bissau, Kamerun, Nigeria, Polska, Portugalia, Republika Środkowoafrykańska, Republika Zielonego Przylądka.

Dziś szczególny dzień ustanowienia Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Jego szczególność wyraża się w tym, że kiedy stajemy wobec ludu bożego, to jakby mówimy do kogoś. Dzisiaj uczestnicząc w tej mszy Krzyżma, jesteśmy równocześnie kapłanami i ludem bożym. Każdy z nas niech w sobie odnawia te wszystkie śluby, które składaliśmy podczas przyjmowania przez nas Sakramentu Kapłaństwa. Każdy z nas niech mówi do siebie, to co powinien sobie w związku z tym powiedzieć, aby dokonało się nasze nawrócenie, odświeżenie i umocnienie tego wszystkiego, co stanowi nasze kapłaństwo -powiedział biskup bydgoski Jan Tyrawa.

Podobne wpisy

Powiązane treści