Bydgoszcz
18C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 18 • L 18
22C
Nd
22C
Pon
27C
Wt
24C
Sr
20C
Czw
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDziś Wielki Czwartek
Wielki Czwartek
24.03.2016 | 15:33

Dziś Wielki Czwartek

Święto kapłanów. Jak co roku uczestniczyli oni we mszy Krzyżma, w trakcie której odnowli swoje przyrzeczenia kapłańskie.

Na zdjęciu: Dziś kapłani mają swoje święto.

Fot. Stanisław Gazda

Dziś Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia eucharystii, święto kapłanów. O godzinie 10. 00 modlili się  w bydgoskiej katedrze.

Wraz z nimi arcybiskup Jan Romero Pawłowski, który w Watykanie odpowiada za koordynację wszystkich nuncjatur na całym świecie. Obecnych było także ponad dwudziestu kandydatów do kapłaństwa lub posługi brata zakonnego – to uczestnicy europejskiego spotkania seminarzystów Zgromadzenia Ducha Świętego z takich krajów, jak: Angola, Etiopia, Francja, Ghana, Gwinea Bissau, Kamerun, Nigeria, Polska, Portugalia, Republika Środkowoafrykańska, Republika Zielonego Przylądka.

Dziś szczególny dzień ustanowienia Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Jego szczególność wyraża się w tym, że kiedy stajemy wobec ludu bożego, to jakby mówimy do kogoś. Dzisiaj uczestnicząc w tej mszy Krzyżma, jesteśmy równocześnie kapłanami i ludem bożym. Każdy z nas niech w sobie odnawia te wszystkie śluby, które składaliśmy podczas przyjmowania przez nas Sakramentu Kapłaństwa. Każdy z nas niech mówi do siebie, to co powinien sobie w związku z tym powiedzieć, aby dokonało się nasze nawrócenie, odświeżenie i umocnienie tego wszystkiego, co stanowi nasze kapłaństwo -powiedział biskup bydgoski Jan Tyrawa.

Podobne wpisy

Powiązane treści