Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 17 • L 17
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnaleDziwne zachowanie trzeźwego kierowcy. Policjanci sprawdzilii jego przyczynę
1
13.07.2017 | 06:39

Dziwne zachowanie trzeźwego kierowcy. Policjanci sprawdzilii jego przyczynę

Na zdjęciu: Podróżujący autem mężczyźni mieli przy sobie narkotyki.

Fot. mat. pras. KWP w Bydgoszczy

We wtorek tuż przed północą policjanci ze świeckiej komendy zatrzymali do kontroli seata cordobę, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Z pozoru wszystko wydawało się w porządku, ale uwagę funkcjonariuszy zwróciło nienaturalnie zachowanie kierowcy i bełkotliwa mowa. Badanie trzeźwości nie wykazało promili, lecz przy mężczyznach znaleziono narkotyki.

29-letni mieszkaniec powiatu świeckiego został zatrzymany do kontroli i ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie. Jednakże w trakcie kontroli mundurowi nabrali wątpliwości, co do stanu świadomości kierowcy. – Policjanci sprawdzili mężczyznę i jak się okazało w opakowaniu po lekach miał jeden woreczek z białym proszkiem. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić również 26-letniego pasażera. Ten z kolei cztery woreczki z białym proszkiem włożył w skarpetę a jeden, z suszem roślinnym, do portfela. Wstępne policyjne testy wykazały dla tych substancji cechy charakterystyczne amfetaminy i marihuany – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, p.o, Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu

Właściciele narkotyków zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat więzienia. – Jeśli badanie potwierdzi zawartość środka odurzającego we krwi, kierowca odpowie też przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem ich działania, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje sierż. szt, Tarkowska.

Powiązane treści